Село Стара Збур’ївка на Херсонщині було віддане колаборантами на розграбування росіянам

Місцеві чиновники, які були підконтрольні Росії втекли з населеного пункту ще в листопаді 2022 року і зараз в населений пункт час від часу приїздять п’яні російські військові для мародерства. Про це пише Центр журналістських розслідувань.

Місцеві колаборанти дуже хотіли евакуюватися в окупований Росією Крим або на територію РФ. Але це вдалося далеко не всім. Ті ж зрадники, які отримали посади в місцевій окупаційній владі, змушені і зараз перебувати на Херсонщині. Окупанти просто не випустили їх з області.

Як розказують місцеві мешканці зараз російська гауляйтерка села Альона Ротонос та інші такі ж чиновники переважну більшість свого часу проводять в Скадовську, а в село приїзджають раз на тиждень. Для роздачі російських пенсій і соціальних виплат та вирішенні інших питань.

Колаборанти не хочуть залишатися в селі надовго, бо їх там ненавидять. Нещодавно на ворота Альони Ротонос повісили цвинтарний траурний вінок. Розслідувати інцидент приїжджали росіяни, але так і на з’ясували, хто це зробив.

Останнім часом у Старій Збур’ївці окупанти влаштовують тотальний терор. Якщо раніше вони приїжджали грабувати і заселятися в будинки тих людей, які змогли виїхати на безпечну територію, то тепер грабують усіх підряд.

“Озброєні росіяни можуть приїхати о третій годині ночі і вимагати в переляканих людей золото, гроші, машину. Виламують гаражні замки, забирають автівки. І постійно вдираються до людей п’яними та стріляють безперестанку. Переважно, в повітря, але люди бояться, що можуть будь-якої хвилини застрелити і їх. Також росіяни понаривали на узбережжі лиману безліч своїх окопів, які одразу наповнилися водою, і все навколо замінували. А терор проти місцевих жителів лише посилився. У кожному з них росіяни вбачають зрадника, не довіряють нікому”, – кажуть мешканці Старої Збур’ївки.

За оцінкою місцевих, з 2500 жителів у селі зараз залишилось близько третини. Невдачею завершилася спроба окупантів відкрити в селі навчальні заклади. Працювати на окупантів добровільно погодилась директорка Старозбур’ївської спеціальної школи Херсонської обласної ради Андрієць Наталія Георгіївна. Вона допомогла росіянам оформити заклад у їхніх реєстрах. Натомість для місцевої загальноосвітньої школи росіяни призначили директоркою Бутенко Раїсу Петрівну. А сам заклад перейменували. Росіянам не вдалось ані повноцінно сформувати педколективи, ані набрати учнів. Тому обидві школи працювали лише місяць.

Загалом в сфері освіти в росіян одні невдачі. Станом на кінець вересня 2022 року з чотирнадцяти шкіл Голопристанської громади Скадовського району їм вдалося відкрити лише три школи.