Сергій Притула розказав про проблеми деокупованої Херсонщини

Нестача води, дров і заміновані території. Головні проблеми, з якими зараз доводиться стикатися жителям деокупованих населених пунктів Херсонської області. Волонтер Сергій Притула 23 січня побував у Бериславському районі та після брифінгу у Media Center Ukraine-Odessa розповів Суспільному, що побачив на Херсонщині.

“Потреб в регіоні дуже багато, тому що десь є клопіт того, що падає рівень води в артезіанських свердловинах. І насправді найближчим часом це може бути дуже великим клопотом для Херсонщини. Ми були біля водойм і дивилися, як вода відійшла від берега, рівень падає вже на метри, і потрібно вже задумуватися владі, в який спосіб розв’язувати цю проблему”, – каже Сергій Притула.

Людям, не вистачає дров для обігріву осель. Притула розповів, що спілкувався з представниками ХОВА і знає, яка кількість була заготовлених кубів дров.

“Тисячі кубів дров. Це мені кажуть недостатній відсоток для того, щоб забезпечити усіх після деокупації. Тому будемо зараз пробувати працювати у цьому напрямку. Але це номенклатура, з якою ми раніше не перетиналися”, – каже Притула.

На Херсонщині непоодинокі випадки, коли люди в пошуках того, чим можна обігріти оселю, розпалити пічку, наражали свої життя на небезпеку.

“Вирушають в лісопосадки рубати сухостій або збирати дошки від ящиків, де були снаряди, коли стояли росіяни. Часто там знаходять не дошки, а проблеми у вигляді замінування, розтяжки й так далі. Це також велика проблема. Хотілося б, щоб більше уваги приділялося профілактиці подібних випадків”, – каже Притула.

Решта все, по ситуації – десь комусь не вистачає засобів гігієни, комусь – дизельних генераторів.

“Зараз на Херсонщині вже їде наш конвой, який вчора заночував у Миколаєві – в ньому 92 старлінки, які ми розкидаємо по Херсонщині, і дві з половиною тисячі продуктових наборів. Тобто потреби вони всі на видноті. Їх багато. Немає чогось такого, що в одній громаді дуже треба, чого не треба в іншій. Такі поїздки необхідні для того, щоб трошки заглиблюватися в потреби”, – сказав Сергій Притула.

Окремо обговорювали проєкт створення мобільних груп ППО на Херсонщині.

“Нам треба пікапи, нам треба вантажівки, тому що є певні види озброєння, які можна застосовувати як мінімум проти тих самих “шахедів”, але немає їх на що ставити. А оскільки Херсонщина – це в принципі перший регіон, куди вони залітають зазвичай з-за Дніпра, було б добре, якби у зведеннях новин ми чули інформацію не тільки про те, як їх збивають в Одеській, Миколаївській, Черкаській, Дніпропетровській, а й про те, як їх гасять на першому бар’єрі, яким є Херсонська область”, – сказав Притула.