Що робити, якщо сімейний лікар виїхав з Херсона (відео)

В одній з поліклінік Херсона кількість лікарів зменшилася втричі. Але тут надають такі ж послуги, як і до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Якщо сімейний лікар виїхав, можна укласти декларацію з іншим фахівцем. Про те чи укладають херсонці декларації з новими лікарями, дізнавалось Суспільне.

Подружжя херсонців Білоножкіних стоять у черзі на прийом до терапевта. Їхня сімейна лікарка з міста виїхала, тому перш ніж потрапити на прийом, їм довелось підписувати декларацію з іншим спеціалістом.

“Наша сімейна лікарка виїхала. Ми прийшли з чоловіком на прийом до терапевта. Без переукладання декларації не приймають. Нам сказали, що треба перезаключити. Ми підписали. Тепер прийшли результати аналізів і чекаємо на прийом до лікаря”,  розповідає Тетяна Білоножкіна.

У поліклініці кількість лікарів зменшилась утричі, але заклад продовжує працювати в штатному режимі. Тут надають такі ж послуги, як і до війни, тому навантаження на медиків збільшилось

“У нас в поліклініці залишилося десять лікарів з 36-ти. Ми працюємо кожен день. У нас кожен день йде прийом. Заключаємо нові декларації. Не відмовляємо нікому. Ні пацієнтам із Снігурівки, ні пацієнтам з інших поліклінік, ні з “Таурта”, ні з “Першої приватної”, бо лікарі повиїжджали і нам треба якось допомагати людям. Направляємо на обстеження, до вузьких спеціалістів. Намагаємося надавати медичну допомогу”, говорить сімейна лікарка Любов Добровольська.

Спеціально приходити і переукладати декларацію не потрібно. Робити це варто тільки тоді, коли є потреба. Кількість пацієнтів у сімейного лікаря не регламентується, тому укласти декларацію можна у будь-який час.

“Всупереч тому, що мало спеціалістів, але вони є. Є і сімейні лікарі, але їх дуже мало і навантаження доволі велике. Водночас ніхто нікому не відмовляє в медичній допомозі”, говорить виконувач обов’язків начальника міського управління охорони здоров‘я Ігор Осауленко.

Переукласти декларацію у разі необхідності можна також, щоб отримувати ліки за програмою Доступні ліки.