Староста Кам’янки на Херсонщині перейшла на бік російських окупантів

Гауляйтеркою Кам’янки Таврійської міської територіальної громади Каховського району на Херсонщині стала староста села Алла Федай. Вона допомагає російським окупантам роздавати російські «пенсії» і «соціальні виплати», а у вільний час погрожує односельцям спалити їхні хати. Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

Самі росіяни на своїх Telegram-каналах називають Аллу Федай «головою Кам’янського терориторіального управління». Вони включили Кам’янський старостат до складу, так званого, «Каховського муніципального округу». Мешканці Кам’янки розповіли Центру журналістських розслідувань, що Алла Федай особисто займається розселенням до будинків своїх односельців російських військових. Коли ж люди почали питати у колаборантки, що це вона витворяє, та у відповідь почала погрожувати спалити їхні хати.

«В один із будинків Алла Федай заселила шестеро росіян. Вони там бухають, усе ламають, топчуть, гадять, забирають цінне майно. І це стало масовим явищем росіяни розселилися в багатьох хатах», – розповіли мешканці Кам’янки.

Федай Алла Миколаївна, 8 вересня 1973 року народження, кілька разів обиралась сільською головою Кам’янської сільради. Після її переходу в 2020 році до складу Таврійської громади її обрали старостою сіл Кам’янка, Цукури, Сергіївка і Червоне Поділля.

Гауляйтерка села Архангельська Слобода Зеленопідської територіальної громади Каховського району Олена Жосан намагалась втекти разом із родиною до Росії. Однак російські загарбники не дозволили їй виїхати. А її чоловіка побили односельці і він потрапив до реанімації.