Судитимуть так званого «радника голови ДНР», який наказав ув’язнити секретаря Новокаховської міської ради

Судитимуть так званого «радника голови ДНР», який наказав ув’язнити секретаря Новокаховської міськради. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури спільно з Каховською окружною прокуратурою скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Донеччини за фактом віддання наказу військовим РФ про позбавлення волі цивільної особи (ч. 1 ст. 438 КК України).

“За вказівкою фігуранта справи військові РФ в березні минулого року в приміщенні Новокаховської міської ради незаконно затримали секретаря місцевого органу влади, який відмовився співпрацювати з російськими окупантами, та утримували у підвалі впродовж півтора місяця. Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, фігурантом є 58-річний житель м. Донецьк, який займає посаду так званого «радника голови ДНР» у м. Нова Каховка та керує незаконним збройним формуванням, що входить до складу армії РФ. Раніше слідство довело, що він причетний до незаконного затримання та ув’язнення представника ЗМІ та мера м. Таврійськ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Нині досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (Порушення законів та звичаїв війни), завершене та обвинувальний акт скерований до суду. Обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк до 12 років