Триває благодійна виставка “Херсонщина – це Україна”

Благодійна виставка “Херсонщина – це Україна” побувала вже в кількох містах України. Про виставку пише Суспільне, поспілкувавшись з відвідувачами виставки, художниками та організаторами.

Харків’янка Ангеліна кілька місяців тому змушена була покинути рідне місто і переїхати до Києва. На виставку прийшла не випадково. Жінка добре знає, що таке жити під постійними обстрілами росіян. Тому дивлячись на ці картини, відчуває спільний з херсонцями біль.

“Ці картини буквально пронизані болем. Проте, немає таких, темних кольорів, які пригнічують. Все яскраве та живе. І це, мені здається, певний символ того, що дійсно – люди живі, Херсонщина жива”, – розказує харків’янка.

На виставці Ангеліна найбільше вподобала картину, на якій зображена набережна Херсона. Її авторка Олександра Кирилова, викладачка Київської художньої академії. З Херсоном її пов’язує студент, який звідти родом.

“Захотілося намалювати набережну Херсона – вранішню, як символ якогось нового життя після звільнення Херсона. І цей імпульс, ці світлі кольори, радісні. Кольори майбутнього Херсона. Міста, яке належить Україні”, – розповіла художниця.

Цей мистецький проєкт був створений на підтримку людей в окупації. Співорганізатор виставки Павло Ярмій для себе називає проєкт “Хочу додому”. З Херсона він змушений був виїхати, але ніколи не забував про підтримку земляків.

“Ми запросили 20 художників, які 12 днів працювали в Умані та створювали своє переосмислене бачення української Херсонщини. Це для нас було дуже важливо. Хочемо створити таку інформаційну хвилю, щоби допомогти тим, хто залишився в окупації, що ми їх не забули”, – каже чоловік.

Виставка “Херсонщина – це Україна” побувала у кількох містах. Вона благодійна. Частина картин вже продана. Гроші збирають на потреби ЗСУ та відбудову культурних пам’яток. Одна з картин виставки поповнить експозицію розграбованого росіянами Херсонського художнього музею ім. Шовкуненка.