У державній зраді підозрюються троє громадян з Херсону

У державній зраді підозрюються троє громадян, які займали посади у так званій «Північній виправній колонії № 90» у тимчасово окупованому Росією Херсоні. Про це повідомив Офіс Генерального Прокурора на своєму сайті.

За процесуального керівництва обласної прокуратури повідомлено про підозру колишньому працівнику Херсонського слідчого ізолятора у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), а також двом місцевим жителям -у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

“Підозрювані під час російської окупації Херсону почали працювати на окупаційну владу Росії. Вони отримали посади в незаконно створеному органі виконання покарань – так званій «Північній виправній колонії № 90». Колишній працівник слідчого ізолятора став так званим «молодшим інспектором відділу охорони». Двоє інших підозрюваних зайняли псевдопосади «молодшого інспектора нагляду відділу безпеки» і «начальника столового відділу комунально-побутового, інтендантського і господарського забезпечення». Підозрювані виконували злочинні накази російських окупантів, діючи з порушенням правових норм і стандартів поводження з в’язнями. Окрім того, так званий «начальник відділу» сприяв матеріальному забезпеченню російських окупантів та опікувався їх харчуванням. За віддану службу вони отримували платню у рублях”, – йдеться в повідомленні.

Наразі за клопотанням прокуратури двоє з підозрюваних вже перебувають під вартою, питання стосовно третього вирішується.

Досудові розслідування здійснюються слідчими УСБ України в Херсонській області та теруправління ДБР у місті Мелітополі.