У Херсоні лікарня отримала автомобіль швидкої допомоги та медикамент (відео)

Херсонська міська клінічна лікарня імені Лучанського отримала автомобіль швидкої допомоги. Також до медичного закладу привезли медикаменти. Їх купили на гроші, що збирали католицькі єпископи. Про це написало Суспільне.

Священник Ігор Макар привіз автомобіль швидкої допомоги з Києва. На гроші, які збирали католицькі єпископи на чолі із блаженнішим Святославом, закупили їх в Австрії. З 12 машин, одну віддали на Херсонщину, в лікарню Лучанського.

“Лікарня дуже потребувала швидкої, але щоб міг сісти медперсонал і виїжджати на прийоми в села. Автобуси не їздять, люди лишилися і треба до них доїжджати, щоб робити медогляди, тому ми вибрали автомобіль, який разом з водієм має дев’ять посадкових місць, може сісти гінеколог, терапевт і виїхати в громаду”, – говорить протопресвітер Херсонський УГКЦ, єпарх парафії Антонівка, Зеленівка, Інженерне Ігор Макар.

Лікарня Лучанського свою роботу не припиняла. Медики працювали в російській окупації, працюють і зараз – під російськими обстрілами. Нині у закладі лишилось 50% персоналу.

“Коли російські окупанти відступали на лівий берег, вони забрали всі санітарні автомобілі, які були в лікарні, після чого ми не в змозі були надавати допомогу людям, які мешкають у віддалених селах та й по місту пересуватися було тяжко. Зараз наші благодійні фонди, церква, мешканці, усі хто в змозі надають нам допомогу для того, щоб наші хворі були в турботі наших медиків і ми могли добиратися до них зручним способом” – , розповідає тимчасова виконувачка обов’язків генеральної директорки Ірина Стародумова.

Новий автомобіль приїхав не порожній. Усередині – ліки та медичне обладнання.

“Ця швидка привезла нам необхідні розхідні матеріали та саме обладнання –  це респіратори, які дозволяють висмоктувати рідини з легких плевральних порожнин, ран, тобто це устаткування реанімаційних палат, палат інтенсивної терапії та операційних відділень”, – говорить керівник відділу інформаційних технологій та статистичного обліку херсонської міської клінічної лікарні ім. Лучанського Станіслав Дем’яненко.

Цій лікарні священник Ігор Макар допомагає не вперше. Життєвонеобхідні ліки він присилав і під час російської окупації.

“Він дуже багато привозив від діабету, кілька ящиків нам привозив. Ми роздаємо в поліклініці, від гіпертонічної хвороби було багато, були проти простудні ліки, він дуже допомагає нашій лікарні”, – каже сімейна лікарка Любов Добровольська.

За словами священника, найближчим часом для допомоги херсонцям відкриють фонд “Карітас. Херсон”.