У Херсоні відновила роботу центральна міська бібліотека (відео)

У Херсоні відновила свою роботу єдина, поки що, центральна міська бібліотека. Що читають херсонці з’ясовувало Суспільне.

Зранку пані Людмила йде до бібліотеки обміняти книжки. Під час окупації жінка читала – іронічні детективи, зараз намагається частіше брати до рук книжки українських авторів.

“Люблю детективи, подобається українські автори Люко Дашвар, Макс Кідрук”, – каже Людмила Чернякова.

Анжела Савчук з донькою до бібліотеки прийшли вперше. Жінку цікавить переважно сучасна українська література. Улюблена книга допомогла вижити в окупації, і зараз – під час обстрілів. Для неї настільна література – Ліна Костенко.

Постійно відвідує центральну бібліотеку і херсонський поет Валерій Кулик. Це місце для нього особливе – тут він презентував багато своїх збірок. Сьогодні прийшов, щоб попрацювати над новою книгою, яку почав писати з перших днів повномасштабної війни.

“Висвітлює три періоди. Перший – до великого вторгнення, другий – окупація, бо довелось ці дні перебувати в Херсоні, і – перемога. В мене сонети присвячені переможному дню”, – каже Валерій Кулик.

Центральна бібліотека на сьогодні єдина в місті, роботу якої вдалось відновити після звільнення Херсона. Через постійні обстріли працюють лише двічі на тиждень. У вівторок та п’ятницю з 9:00 до 13:00. Подбали тут і про безпеку відвідувачів. Заступниця директорки каже, розмістили укриття – приміщення, де можна ховатись і побути поки тривають обстріли.

Сьогодні до послуг читачів – усі фонди бібліотеки. Після звільнення вони поповнюються мало не щодня. Наприкінці грудня видання привезли члени українського ПЕН клубу. Передають до Херсона книжки й бібліотеки інших міст та звичайні українці. Деякі були зібрані на Львівщині в рамках акції “Українська книга – українському Херсону”.

“Книги зовсім різні. І дитячі тут є книжки, і для дорослих, художня література і література для дітей”, – каже заступниця директорки Херсонської централізованої бібліотечної системи Валентина Танчик.

Херсонці зараз в основному читають художню літературу. Часто беруть детективи, багато хто – лише українською мовою. Щоправда, серед відвідувачів були й незвичні запити.

“Приходила жінка, сказала – дайте книгу по містиці, бо я до війни їх боялась читати, а зараз на фоні війни містика вже не така страшна”, – каже головна бібліотекарка Оксана Смішко.

Кількість відвідувачів в бібліотеці постійно зростає. Після відкриття повернулись не лише ті, хто ходив сюди роками, а й з’являються нові читачі.

“Кожен день люди із задоволенням приходять. Попри обстріли, люди йдуть і читають – це психологічне розвантаження”, – говорить заступниця директорки Валентина Танчик.

Як тільки дозволить безпекова ситуація, бібліотека повернеться до звичного графіку роботи з одним вихідним. Також поступово в місті збираються відкрити бібліотеки в мікрорайонах – Таврійському, Шуменському та ХБК.