У Херсоні вийшов збірник віршів від “Поетичної шафи”

Херсонське видавництво, яке не припиняє свою роботу і під обстрілами, випустило збірник віршів від “Поетичної шафи”. В січні минулого року до друку готувалася свіжа збірка – формувався контент, обговорювався дизайн, тривала вичитка. Але надрукувати книжку в березні вже не вдалося через війну. Про історію написання та випуску збірника Суспільному розповіла авторка “Поетичної шафи” Альона Мовчан.

“Три роки тому виникла ідея випускати книжки від “Поетичної шафи”. Видання чекало свого часу майже рік, поки не прийняли рішення, що вже пора друкувати. Редагування збірки було мінімальним, тому в ній залишились навіть кілька віршів російською мовою”, – розповідає Альона Мовчан.

Видалили лише двох авторів, які явно показали свою антиукраїнську позицію. Крім того, кілька людей відмовилися від публікацій із різних причин.

“Один із поетів зараз переховується та уникає будь-яких нагадувань про себе. Другий сказав, що просто зникло бажання друкуватися. В результаті до збірки ввійшли поезії 28 авторів – як постійних відвідувачів зустрічей у Херсоні, так і тих, хто до цього публікував свої твори тільки в форматі соцмережі”, – говорить Мовчан.

Книжка вийшла в херсонському видавництві, яке працює в місті й зараз. Обкладинку у подарунок зробила Надія Теленчук – поетеса з Чорнобаївки. Образ – квадрат, через який проростають квіти, означає, що в авторів немає творчих меж, вони ростуть і розвиваються. Окрім книжок, замовлених авторами, надрукували примірники для трьох херсонських бібліотек – ім. О. Гончара, Лесі Українки та Бориса Лавреньова.