У Херсоні за добу внаслідок обстрілів військ РФ пошкоджені майже 50 будинків

26 січня російські військові поцілили в 49 житлових будинків у Херсоні. Всього внаслідок обстрілів армії РФ у місті зруйновані 1 100 будинків. Про це в етері загальнонаціонального марафону повідомила начальниця міської військової адміністрації Галина Лугова.

Минулої доби у місті не було чутно потужних вибухів. Втім, ситуація напружена. Військові РФ продовжують руйнувати об’єкти критичної та соціальної інфраструктури, а також – житлові квартали Херсона.

“На сьогодні зруйновані 44 об’єкти інфраструктури й 54 освітніх заклади. Вразливі точки у нас – це Карантинний острів, Нафтогавань, Острів, Киндійка, Антонівка, Східне і річковий порт. Звісно, і центр обстрілюють. Росіяни не вибирають: чи то житловий будинок, чи пологовий, чи поліклініка”, – сказала Галина Лугова.

Також начальниця МВА повідомила, що є влучання в електромережі та газопроводи. Аварійні служби відновили електропостачання об’єктів, які зазнали обстрілів. Нині підключені 97 абонентів до газопостачання, ще 93 – очікують на відновлення.

“Наші комунальні служби не встигають відновлювати, бо тільки зроблять – день-два і знов влучення. Таке відбувається постійно”, – розповіла очільниця МВА.

Евакуація з Херсона триває. В грудні виїхали близько восьми тисяч містян. Це найбільша кількість евакуйованих. У січні – близько двох тисяч евакуювалсь. За допомогою загону швидкого реагування Червоного Хреста, організації “Лікарі без кордонів” та волонтерів вдалось вивезти маломобільних жителів Херсона у більш безпечні регіони України.