У Одесі пройшов форум про Херсонщину після повного її звільнення від РФ

В Одесі пройшов форум про Херсонську область після повного її  звільнення від російської окупації. Захід називався “Степ і воля: якою буде Херсонщина після звільнення”. Про це повідомили на сторінці в Facebook ГО “Громадський центр “Нова генерація”.

Захід зібрав пів сотні експертів та експерток, які спільно працювали над відновленням та ідентичністю Херсонщини після повного її звільнення. У форумі прийняли участь представники і представниці громадянського суспільства, бізнесу, місцевої влади та медіа.

“Нам вдалося зібрати людей із різних середовищ, із різним професійним і життєвим досвідом, зокрема, під час воєнного стану, з різним фокусом уваги та інструментами. Проте саме це дозволило більш глибоко попрацювати над темою ідентичності, розкрити потенціал і визначити ресурси, які необхідно залучити після звільнення Херсонщини”, – розповіла громадська діячка, виконавча директорка ГО «Громадський центр “Нова генерація”» і організаторка форуму Оксана Глєбушкіна.

У рамках Форуму відбулася панельна дискусія. Її спікерами та спікерками була низка людей.

  1. Політолог і голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Бєлий.
  2. Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
  3. Голова ХОЦ “Успішна жінка” Анжела Литвиненко.
  4. Волонтерка Червоного Хреста і голова ГО «Громада ЮА» Наталя Шатілова.
  5. Експерт із залучення громадськості Програми DOBRE Володимир Купрій.

З представників влади у форумі взяли участь також низка людей.

  1. Начальник військової адміністрації Нововоронцовської громади Херсонщини Андрій Селецький.
  2. Керівник Офісу інвестицій та розвитку експорту Херсонської ОВА, голова правління ГО «Бізнес-асоціація “Ми – Херсонці” і депутат Херсонської міськради Віталій Бєлобров.
  3. Депутатка Херсонської міськради від “Слуги Народу” Євгенія Бєла.
  4. Депутат Херсонської міськради і член правління ГО «Бізнес-асоціація Ми – Херсонці» Дмитро Піддубний.

“Ми маємо співпрацювати та впливати на владу. Інакше ми знову втратимо. Бути у штабах, залученими, приходити зі своїми пропозиціями. Бо завтра вже наступило. Тому вже сьогодні маємо зробити все, щоб зробити завтра кращим”, – сказала під час свого виступу громадська діячка Анжела Литвиненко.

Друга частина форуму була практичною. Під час неї проходила робота у форматі “світове кафе” та робочих групах. За допомогою фасилітаторки Анни Валенси учасники працювали над візією ідентичності Херсонщини, а також над стратегією роботи з 11 стейкхолдерами. Також вони презентували ідеї спільних проєктів щодо соціального відновлення Херсонщини і підвищення рівня свідомості громадян.