У Житомирі кандидатом у поліцейську «Лють» став херсонець Володимир Діденко (фото, відео)

22-річний хлопець з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну активно проявляв проукраїнську позицію та разом з іншими херсонцями був учасником мітингів і протестів на вулицях вже окупованого Росією міста. Нині Володимир живе та працює в Житомирі. Але скоро сподівається повернутись на Херсонщину в складі Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють». Про це написала Національна поліція України

“Я корінний херсонець. Ріс без батьків, мене виховувала бабуся. Працював вже з 14 років. Потім вступив до Херсонського політехнічного коледжу. Згодом орендував житло і став жити самостійно”, – розповідає про себе Володимир Діденко.

Ранок повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну застав Володимира на кухні. Молодий чоловік спокійно пив каву, коли за вікном почув відлуння вибухів.

“Перші дні були пекельними. На вулицях – пусто. Магазини закриті, ринки не працюють. Продуктів нема. У місто заходили російські війська. Російська армія захопила будівлі адміністрацій”, – згадує Володимир.

На вулиці, по яким пересувалися російські війська і техніка, з протестами виходили місцеві люди. Обгорнуті у синьо-жовті прапори, вони співали гімн України і закликали російських окупантів повертатися до Росії. Серед мітингувальників був і Володимир. Хлопець разом із містянами сміливо йшов назустріч російським окупантам, знімав відео і викладав в соцмережах стріми з посилами про те, що херсонці не здаються і сміливо протистоять озброєній російській армії.

“Вони почали розганяти наші мітинги. Стріляли в мирних людей і влучали травматичними і бойовими кулями. Навіть коли ми відступали, вони стріляли протестувальникам у спини”, – розповідає Володимир.

Хлопець вирішив виїжджати з окупованого Росією Херсону, коли засобів для існування фактично не залишилося. П’ять діб діставався до Львова. А за деякий час при підтримці знайомих переїхав до Житомира.

Володимир почув про набір кандидатів в Об’єднану штурмову бригаду «Лють» і зрозумів, що це шанс знову долучитись до боротьби за свою Батьківщину. На цей раз – з бойовими побратимами і зі зброєю в руках.

“Частина мого рідного Херсона зруйнована російськими військами. Території області на лівобережжі лишаються під  російською окупацією”, – говорить хлопець.

Володимир вже пройшов етапи відбору і співбесіду на засіданні поліцейської комісії в ГУНП Житомирської області. Дуже скоро він вирушить на навчання.