В Херсоні під час російської окупації вціліли картини, на яких зображені бої за Донецький аеропорт

Картини художника і українського воїна Олега Дробоцького, який нещодавно загинув на Донбасі, будуть передані з Херсона на Батьківщину митця – на Тернопільщину. Про картини, які дивом вціліли під час російської окупації Херсону розповів Центр журналістських розслідувань

За словами волонтерки Оксани Погомій, ці картини були розміщені в холі будівлі Херсонської ОДА і дивом вціліли під час російської окупації Херсона, коли будівлю захопили військові російської армії.

“Картини провисіли в холі будівлі Херсонської ОДА три роки. Опинилися вони там після проведення в Херсоні виставки робіт Олега Дробоцького, де він представив свої картини, на створення яких його надихнули світлини журналіста і письменника Сергія Лойка. На виставці в Херсоні Олег представив картини з цього циклу, названого «АД/242: Донецьк. Аеропорт». Кілька великих за розмірами робіт організатори виставки не змогли вивезти після її закінчення. Деякий час картини зберігалися в Херсонському палаці творчості молоді і студентів, а потім їх повісили в будівлі ОДА, в холі поблизу Центру допомоги військовим”, – розповідає Оксана Погомій.

Російські військові просто не звертали уваги на картини через кольорову гаму, в якій виконані роботи.

“Щоб максимально точно передати настрій відображених подій, художник зробив картини не дуже яскравими, переважно – наближеними до графічних творів. Тобто, там не було жовто-блакитних прапорів, стовідсотково реалістично зображених військових погонів і шевронів. Але для наших людей все було зрозуміло, і зайва кольоровість не передала б атмосфери подій, які зобразив художник. А розумового розвитку російських окупантів не вистачило, щоб зрозуміти, які картини розміщені в холі захопленої ними адмінбудівлі. Мабуть, вони навіть не звертали уваги на картини, й це врятувало роботи Дробоцького”, – каже Оксана Погомій.

Оксана Погомій каже, що про загибель Олега Дробоцького їй повідомила кураторка його херсонської виставки Іванна Єрейська. Вона ж попросила відправити картини для виставки пам’яті художника, яка готується на його батьківщині, на Тернопільщині.

«Олег загинув 6 березня внаслідок ворожого артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Оріхово-Василівка, що на Донеччині, – каже Оксана Погомій. – Ми забрали його картини з будівлі ОДА і перемістили в безпечне місце. Незабаром вони будуть відправлені на Тернопільщину».