В Херсоні СБУ повідомила про підозру п’ятьом колаборантам

СБУ повідомила про підозру п’ятьом колаборантам: серед них – чиновник Херсонської міськради і псевдоректори місцевих ВНЗ. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки продовжує викривати зрадників та колаборантів на тимчасово захоплених Росією територіях півдня та сходу України. В результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру п’ятьом російським поплічниками, які добровільно пішли на співпрацю з російськими окупантами.

“Кіберфахівці СБУ задокументували злочинні дії колишнього начальника одного з відділів Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міськради. Чиновник очолював створене Росією «унітарне підприємство Херсонтепломережі». Перебуваючи на даній «посаді», зловмисник організував так звану «інвентаризацію» майна інфраструктурного об’єкта для його передачі російським монополіям. Крім того, контррозвідники СБУ викрили двох посадовиць Управління Державної міграційної служби у Луганській області, які приєднались до окупаційного «МВС ЛНР». Зловмисниці виконували вказівки Росії щодо примусової «паспортизації» місцевих жителів. Ще одна колаборантка під час російської окупації Херсона очолила так званий «Херсонський університет». Там вона впроваджувала освітні «стандарти» Росії, а під час звільнення міста втекла до анексованого Росією Криму. СБУ також задокументувала підривну діяльність колишнього викладача Харківського національного університету внутрішніх справ. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, він опублікував на одному із проросійських Telegram-каналів звернення, де закликав колишніх колег та курсантів допомогти Росії у захопленні Києва. За це наприкінці травня 2022 року зловмисника призначили очільником так званого «Мелітопольського університету ім. Макаренка». Перебуваючи на даній «посаді», фігурант справи поширював російські наративи, в яких ставив під сумнів існування української державності”, – йдеться в повідомленні СБУ.

За даними фактами тривають слідчі дії у межах кримінальних проваджень за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ст. 111 (державна зрада);
  • ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Наразі підозрювані переховуються від правосуддя на тимчасово окупованих Росією територіях України. Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисників до відповідальності за злочини проти України.

Розслідування проводили за процесуального керівництва органів прокуратури.