В Херсоні створювали вишиванки під час російської окупації

У Львові триває виставка ілюстрацій художників з Херсону. Ще 14-го січня в галереї «Detenpyla», що на проспекті Свободи, відбулася презентація «Хроніки вишиванки». Її експозиція діє до 23 січня. Про це пише львівський інформаційний сайт Вголос

«Хроніки вишиванки» – це не лише ілюстрації.  Кожна з них доповнена розповіддю. І саме в контенті полягає суть проєкту.

Авторка проєкту Інна Мікуцька, екскурсовод по Херсонщині і майстриня, прожила в місті всю окупацію. З першого дня війни жінка почала вести власний щоденник. Щоправда, писала жінка під псевдонімом Анна Знахаренко. У записах Інна ділилася своїми думками та переживаннями, ситуацією у місті та вірою у нашу перемогу. Проте, майже кожен щоденний запис супроводжувався реченнями про те, як жінка шиє вишиванки, адже це було її захоплення. Так і з‘явилася ідея назвати свій щоденник «Хроніки вишиванки».

Існує стародавнє українське вірування: коли буде закінчена вишиванка – здійсниться бажання. У Інни цими бажаннями були деокупація рідного міста і перемога нашої країни.

За час окупації жінка створила три вишиванки. У одній із них – «Вишиванці Звільнення» Інна зустрічала українську армію, яка звільнила Херсон 11 листопада.

А «Вишиванка Перемоги»  чекає свого часу. Інна впевнена, що чекати їй залишилось недовго.

Після деокупації міста ГО Центр культурного розвитку «Тотем» запропонував херсонським митцям та мисткиням в різних містах України і в різних країнах світу обрати один день з «Хронік» і зробити до нього ілюстрацію.

Так і змогла об‘єднатися творчість херсонців, незважаючи на війну та кордони, і завдяки цим ілюстраціям та записам із щоденника донести до всієї України, що відчували люди в окупації, а також ті, хто виїхали.

Сама ж Інна каже:

“Реалізація нашого проєкту у Львові є хорошою ідеєю донести до людей як насправді себе почували херсонці”.

Виставка відбувається за адресою : Проспект Свободи 16-18, галерея «Detenpyla».