В Херсонському краєзнавчому музеї відбувся день антиселфі

З 2014 року кожної третьої середи січня у світі відзначається День музейного селфі. На деокупованих від росіян територіях війна внесла в святкування цього дня свої корективи. В період окупації росіяни розграбували Херсонський обласний краєзнавчий музей. Оскільки експонатів майже не залишилось, працівники музею замість дня селфі влаштували день антиселфі. Про це повідомляє Херсонський обласний краєзнавчий музей на своїй сторінці в Facebook.

На світлинах співробітники музею та волонтери стоять біля пустих вітрин. Кожен обрав місце, де знаходився його улюблений музейний предмет.

“День антиселфі в музеї – це протест проти війни і тих, хто намагається вбивати не тільки людей, але й нашу пам’ять”, – зазначають в пресслужбі музею.

А в Херсонському художньому музеї, який росіяни теж розграбували, цього року вирішили відзначити День музейного селфі, але незвичним чином: пресслужба музею запропонувала відвідувачам влаштувати флешмоб зі світлин, зроблених в попередні роки. На сторінці музею в Facebook у флешмобі взяли участь десятки людей.

На територіях України, де побували російські солдати (або де вони ще тимчасово присутні), згодом стає відомо про грабунки, псування або знищення приватного, державного та комунального майна.