В Києві відкрилась виставка про особливості російської пропаганди в окупованому Херсоні

В Національному музеї історії України в Другій світовій війні відбулась презентація виставкового проєкту “Обережно! Руzzкій мір”. На виставці представлено масив російської пропаганди з деокупованого Херсона. Про це пише Армія Inform.

В перші дні після визволення обласного центру все це зібрав і задокументував генеральний директор Музею Юрій Савчук.

“Останній тиждень ми працювали над цим проєктом. Ця тема чіпляє кожного. Ми всі чули багато про “русскій мір”. Проте, коли ми бачимо ці речі перед собою в такому масштабі, це дійсно вражає, і в цьому проєкті ідея Юрія Константиновича дуже далекоглядна. Я вважаю цю виставку можна показувати світу, бо вона через років 30 буде безцінною”, – зазначив художник Антон Логов під час відкриття виставки.

До Музею прибули стоси пропагандистської друкованої продукції, матеріали з маркуванням “Зроблено в Китаї”, чимало російських прапорів, фейкових видань зі спотвореними обличчями українців на обкладинці, релігійних агіток, прапорів Херсонської республіки, що моторошно органічно поєднують символіку царської імперії та Pадянщину, інші незаперечні свідчення тотальної продуманості й глобальної підготовки російської ідеологічної машини.

Ця виставка є розповіддю про російську пропаганду та її особливості у Херсоні, про цінності, концепції та ідеологічні спрямування “руzzкого міра”: брехня, фейки, маніпуляції, дезінформація, псевдонаративи й тотальна ворожість до всього українського. Це свідчення підривної діяльності кремлівського режиму проти українського народу та його держави.

“Власне те, що ця виставка відкривається і є останнім акордом цього року, стане яскравим свідченням того, що Україна бореться за своїх людей і дає можливість їм повернутися до вільного світу. Ця виставка дуже гарно підкреслює, що є протилежністю вільному світу”, – зазначив директор державного галузевого архіву СБУ Андрій Когут.