В Тернополі проходить благодійна виставка “Херсонщина – це Україна”, на якій збирають гроші для ЗСУ (фото

У артгалереї Тернополя відкрили виставку “Херсонщина – це Україна”. Тут представили понад сотню робіт художників з різних куточків України. Це картини про мирне життя і воєнні будні Херсонщини та її захисників.

“Надзвичайно потужна виставка, дуже своєрідна і вчасна. Болить, напевно, кожного з нас ця біда, яка спіткала зараз Україну – російська агресія. Я згадав цю Херсонщину, згадалися ці кавуни, згадалося Лазурне, куди ми практично кожного літа приїжджали і відпочивали. Згадався і Джералгач, півострів, Херсон, прекрасне місто, яке зараз розбомбили. Раджу всім прийти на цю виставку і надихнутися духом цієї прекрасної давньої землі Херсонщини, за яку ми ще будемо воювати”, – каже художник Олег Кіналь.

Голова проєкту “Херсонщина – це Україна” Павло Ярмій розповідає, Тернопіль – сьоме місто, у якому показали виставку.

“Перша ціль, це підтримати тих, хто там ще залишився. Там багато залишилось українців, котрі вірні Україні, але не можуть виїхати. Друге, це для нас, для переселенців, бо це дуже важко. Останнє те, що ми хочемо, продавши ці всі картини, частину коштів віддати на ЗСУ, частину коштів – на відтворення пам’яток, яких зараз дуже багато зруйновано на території Нової Каховки. Я багато років прожив у Новій Каховці. Для мене це є дуже важлива територія і я за неї борюся”, – каже Павло Ярмій.

Проєкт “Херсонщина – це Україна” започаткували спільно з Національною спілкою художників України.

“У цій виставці взяли участь художники з абсолютно різних міст і містечок, з окупованих Росією територій передавали роботи. Особливо з Донецької області, які хочуть підтримати своїх колег мистецтвом. Ця виставка буде мандрувати далі, її побачать інші міста України”, – каже голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський.

Тернополянка Ірина Троян прийшла на виставку з онукою Лізою.

“Мені сподобалася дівчинка, яка тримала іграшку. Я думаю про тих діток, яким важко, які втратили дім, сім’ю, своїх рідних. Я бажаю херсонським і всім дітям миру і щоб Україна перемогла у цій війні”, – говорить відвідувачка виставки Ліза Троян.

У Тернополі виставка триватиме до кінця лютого. Наступним містом, де покажуть картини, буде Хмельницький.