Вчителька з Херсона викладає українську мову в Оксфорді

В світі стало надзвичайно популярним вивчення української мови серед іноземців. Вчительку з Херсона запросили викладати українську мову до Оксфорда. Про це написало ТСН на своєму сайті. 

На одній із найбільших онлайн платформ з вивчення мов українську мову почали освоювати понад один мільйон людей. Вивчення української мови зросло на півтори тисячі відсотків за останні пів року в Німеччині, Польщі та Чехії. А в Британії піднялося з 37-го на 17-місце серед інших мов світу.

Алекс – корінний британець, не має ані українського коріння, ані родичів в Україні, але активно вчить українську мову. Увесь його дім поблизу Оксфорда нагадує про Україну – скрізь прапори, орнаменти і навіть заставка в телефоні. А на столі, каже, найчастіше голубці.

“Я надихнувся ще Революцією Гідності у 2013-му році, треба було ще тоді почати вчити. А нині, з новим вторгненням 24-го лютого 2022 року, я захотів вивчити мову, щоб одного дня поїхати до України”, – розповідає Алекс.

В його британському домі поселилася справжня вчителька української Інна Сопрончук з Херсона.

“Шість років я вже викладаю українську мову для іноземців”, – розповідає вчителька.

Місяць жила під окупацією, потім змогла виїхати. Чоловік пішов на війну захищати Україну, а Інна вирішила популяризувати українську в світі.

“Я розіслала серед британських університетів своє резюме, і Оксфорд відгукнувся”, – ділиться Інна.

На неї чекає група студентів, яка досить швидко зібралась. І якщо раніше, українську вчили лише ті, хто має коріння, щоб возз’єднатися з родичами, то зараз це люди, які нічого спільного з Україною не мають. Вся група складається з британців.

“Звичайно, треба починати з алфавіту. Переходимо до базових слів, фраз – привіт, доброго ранку, добрий день. Багато з цих фраз вони вже знають, наприклад, доброго вечора, ми з України”, – розповідає вчителька.

В соцмережах це вже стало трендом, коли люди з інших країн хизуються своїми успіхами у вивченні української – як Аделіна з Казахстану, чи Марк з Америки, а ще Ориельєн з Франції, а також Рікочан з Японії і Джессіка з Канади.