Як спорт допоміг херсонцям пережити російську окупацію (відео)

Херсонські ветерани не полишили улюблений волейбол ні під час російської окупації, ні під обстрілами. Займаються чоловіки тричі на тиждень. Як спорт допомагає пережити важкі часи, вони розповіли Суспільному.

Херсонець Володимир Лутановський разом з колегами по команді тренується тричі на тиждень у тренувальній залі. Зараз тут займаються переважно команди ветерани”Динамо”, але приходить і молодь. Тренування відкриті, тому долучитись запрошують усіх, хто лишився в місті.

“Ми шукаємо знайомих серед тих, хто лишився в Херсоні та запрошуємо на тренування. Разом граємо, змагаємось молодь з ветеранами. Підіймаємо трошки духом віру в себе”, – розказує Володимир.

Переважна більшість цих чоловіків волейболом займаються ще зі школи. Серед них і Микола Марченков.

“Зупинятись пенсіонерам не можна, спорт допомагає підтримувати себе в формі. Зупинишся все потрапляєш у лікарню. А тут усі ветерани, у всіх свої проблеми зі здоров’ям. Я сердечник, мені не можна кидати, але потрібен постійний ритм, кардіо, рух, велосипед”, – говорить херсонець.

Тренувались чоловіки і під час російської окупації, робили це переважно на відкритих майданчиках.

“Проводили тренування для групи “Здоров’я” – там одні пенсіонери, молоді не було, молодь виїхала з Херсону, а ми ходили поки нам можна було, поки нас пускали”, – каже Микола Марченков.

Улюблена справа всього життя допомогла волейболістам пережити всі складнощі життя в російській окупації. Рятує і зараз, під час обстрілів. На тренування приходять, і щоб підтримувати фізичну форму, і щоб спілкуватись з друзями по команді

“Волейбол, спорт це для нас життя. Ми приходимо, щоб отримати задоволення, позитив, поспілкуватись один з одним. Спілкуємось родинами, наші діти, ми всі, як одна родина”, – каже чоловік.