Як живе село Садове на Херсонщині, яке три місяці немає електрики та води (відео)

Село Садове, що неподалік Херсона, знеструмлене вже три місяці. Військові РФ перед втечею з правобережжя пошкодили електроопори та підстанції. Люди розуміють, що поки триватимуть обстріли, живлення не буде. Як живуть мешканці знеструмленого росіянами селі дізнавалось Суспільне.

Люди в Садовому живуть третій місяць без електрики, води, а подекуди й без опалення. Пані Олена говорить, духом не падають і допомагають один одному. Виживати важко, але вже прилаштувалися. У жінки у дворі є генератор, з його допомогою качає воду і заряджає гаджети собі та сусідам.

“Світла нема, купляємо бензин вмикаємо генератор, щоб набрати води. Набираємо і ми і сусіди приходять, заряджаємо телефони. Купляємо дрова і палимо. В нас твердопаливний котел, який погано без світла горить, насос не качає, то гріє погано”, – каже Олена.

Станіслав говорить, така ситуація в багатьох сусідніх селах. Люди розуміють, що поки триватимуть обстріли, живлення не буде.

“Ми розуміємо, що світла скоро не буде. У нас рідірвали три бетонні опори, шість чи вісім ажурних металевих опор завалені. Це нам військові РФ зробили, ще заміновані підходи до електричних опор”, – говорить Станіслав.

Садове знаходиться у прибережній зоні й постійно під російськими обстрілами. До повномасштабного вторгнення в селі проживало півтори тисячі людей, зараз – близько 600. Залишилися пенсіонери та маломобільні люди. Допомогу отримує кожна людина в селі. Є підвіз питної води та працює Пункт незламності, де є електроенергія.

“Що стосується житлово-комунальних послуг, то на території округу наявне тільки газопостачання. Кричуща проблема в нас це відсутність електроенергії, яка тягне за собою ряд інших проблем. Світло зникло шостого листопада і по сьогоднішній день”, – каже староста Садівського старостинського округу Олена Семеніхіна.

Можливості відновити електропостачання у Садовому зараз немає, пояснюють в Херсонобленерго. Живлення у село має подавати підстанція “Антонівка”, але вона також без напруги і постійно під російськими обстрілами. Другий варіант – зі сторони Дар’ївки зі станції “Микільська”. Але і там безпечно провести аварійно-відновлювальні роботи зараз неможливо. Та попри такі проблеми мешканці Садового налаштовані позитивно. Кажуть, пережили російську окупацію, тому зможуть перетерпіти й місцевий блекаут. Єдине, що хочеться, щоб була тиша, а не ці нескінченні безглузді обстріли.