Як живуть херсонці, у подвір’я яких влучила російська ракета (відео)

Російські війська 10 січня обстріляли з важкої артилерії та ракетами Херсон. Внаслідок удару ракети у дворі однієї з п’ятиповерхівок міста утворилася вирва. В будинку повилітали всі вікна, зруйновані балкони, багнюкою закидало стіни. Як мешканці будинку долали наслідки ракетного удару дізнавалось Суспільне.

Херсонка Олена Крюковська показує, на що перетворилася її квартира після того, як тиждень тому в дворі будинку розірвався російський снаряд. Найбільше постраждали дві кімнати. Жінка живе в цьому будинку 53 роки. Вона пригадує як відбувався обстріл.

“Я тільки вийшла на подвір’я, і раптом почувся сильний шум. Раптом посіріло все та посипалася земля. Пішла подивитися за будинок, а там жах. Двері вибило і викинуло через вікно. Кімната вся в землі. Тиждень землю виносили. В будинку утворилися тріщини”,  розповідає Олена.

Лариса Акімова теж мешкає в цьому будинку. Виїхати з потрощеної квартири не може – в місті її та чоловіка тримає робота. Тому прибирають речі, які вціліли.

“Все перебило на шматки в кухні. Така маса скла йшла, і осколки, і земля”,  говорить Лариса.

Надія Голуб виконує обов’язки голови місцевого ОСББ. Розповідає, коли на власні очі побачила, на що перетворився будинок після обстрілу, не могла стримати сліз.

“В нас один чоловік постраждав, скло потрапило в голову. ДСНС, обласна рятувальна державна служба, два дні нам допомагали. Забивали своїми матеріалами, дуже сильно нам допомогли. Волонтери підвозили плівку, роздавали на вікна та балкони в квартирах”,  розповіла голова ОСББ.

Обстрілом у будинку пошкоджений дах. Його ремонт обійдеться у 30 тисяч гривень. Кошти для їх ОСББ непідйомні, адже в будинку залишились переважно пенсіонери. Тому по допомогу звертатимуться до міської влади. Сусідня з їх будинком 14-типоверхівка постраждала трохи менше.

“На подвір’ї від вибуху дуже велика яма утворилась. В деяких квартирах із першого поверху по п’ятий від вибухової хвилі було повністю все закидано землею. Мешканці інших будинків розказували, що земля розлетілася на шість будинків. Протягом тижня стало відомо, що вікна й двері вибило десь у 15 будинках навколо”,  розповідає голова правління ОСББ “Фенікс” Оксана Дьякова.

Для ремонту обласна організація надала плити OSB, а монтажну піну, плівку та шурупи взяли в Дніпровській районній раді. Закривали вікна і двері власноруч. Тепер мешканцям будинків потрібна допомога комунальників, щоб вивезти зібране людьми бите скло та потрощені двері і меблі.