Як живуть люди в Чорнобаївці на Херсонщині (відео)

Як виживають жителі села Чорнобаївка, які пережили російську окупацію та лишаються вдома попри постійні обстріли російських військових, бачили кореспонденти Суспільного.

Зараз у селі є електрика, вода та газ. Людям роздають гуманітарну допомогу та надають медичні послуги. Проте спокійно жити заважають постійні обстріли російських військових, розповідає жителька Чорнобаївки Лідія Колесникова. Жінка пригадує один з нещодавніх обстрілів, вона була вдома одна і прокинулась до світанку, це її і врятувало. Тоді снаряд влучив у город. Рознесло паркан, уламки пошкодили двері, вікна та стіни будинку. Також невеликі частки металу пробили газопровід, який поки залатали самотужки. Наслідки обстрілів, долають разом з сусідами.

За словами Тетяни Татаринової, після чергового обстрілу РФ у неї на обійсті залишились уламки.

“Всі дерева посікло снарядами, двері побило, вікна повибивало. Ми з сусідами дружно все організували, одне одному допомогли, все перекрили”, – каже жінка.

Лише минулого тижня Чорнобаївка була під обстрілами майже 10 разів. Тоді одна людина була поранена, а приватні будинки пошкоджені.

“Людям надається допомога у вигляді будівельних комплектів для відновлення, хоча б накриття будинків та забиття вікон OSB і плівкою”, – розповів голова Чорнобаївської сільської військової адміністрації Ігор Дудар.

Якщо у самій Чорнобаївці є електрика, вода та газ, то не підключеними до електропостачання лишаються кілька населених пунктів громади. Серед них Зелений Гай, Барвінок, Крутий Яр і Солдатське. Воду жителям цих сіл підвозять або підкачують за допомогою генераторів. За словами Дударя, не буде поки електрики і газу також у Посад-Покровському, яке зруйноване на 90%.