За державну зраду судитимуть колишнього працівника херсонської колонії, який випустив ув’язнених

Судитимуть за держзраду колишнього працівника херсонської колонії, який працевлаштувався в створене Росією окупаційне СІЗО та випустивз нього ув’язнених. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника одного з відділів ДУ «Північна виправна колонія №90» за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).
“Під час російської окупації Херсону обвинувачений пішов на співпрацю з Росією та добровільно зайняв посаду так званого «начальника відділу охорони Херсонського слідчого ізолятора» у псевдоправоохоронному органі створеному російською окупаційною владою «Управлінні служби виконання покарань по Херсонській області». На даній посаді чоловік надав вказівки працівникам Херсонського слідчого ізолятора залишити місце несення служби. При цьому за його наказом ключі від камер та службових приміщень було залишено в безпосередньому доступі ув’язнених осіб, що призвело до їх масової втечі”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі обвинувачений перебуває під вартою, де очікуватиме на вирок суду. За вчинене йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими Територіального управління ДБР, розташованого у місті Мелітополі. Оперативний супровід – ГУСБ України в АР Крим та м. Севастополь.