За добу РФ випустила 498 снарядів по будинках та об’єктам інфраструктури Херсонщини (фото, відео)

Російська армія продовжує обстрілювати Херсонщину. За минулу добу по будинках та об’єктам інфраструктури випустили 498 снарядів з важкої артилерії та “Градів”. Інтенсивно обстрілювали Херсонську громаду, зокрема, Антонівку, Інженерне, Приозерне, Садове, Зеленівку, Степанівку та Херсон – центр і мікрорайон Острів. Під обстрілами були і п‘ять громад Бериславського району. Про обстріли Херсонщини дізнавалось Суспільне.

Пообіді першого березня росіяни обстріляли передмістя Херсона. Снаряд влучив у господарчу споруду і повністю її зруйнував. Від вибухової хвилі постраждали сусідні будинки. Зараз мешканці Степанівки ліквідовують наслідки обстрілу. Одна з вулиць залишилась майже порожня. Зараз тут живуть біля 20 пенсіонерів, розказує Наталя Гавва. Російський снаряд влучив поряд з її помешканням, пошкоджені два сусідніх будинки. Хата Наталі нині без даху, вікон і дверей, подвір’я закидане уламками.

“Я була в хаті. А перед цим хотіла вийти на вулицю, щось на подвір’ї зробити, але не встигла. Почула сильний гуркіт, і все сипатися почало: скло, двері. Все відразу вилетіло миттю. Бомблять все підряд, обстріли за обстрілами. І в завод, і в геріатричний центр. Цими днями обстрілювалися Олександрівка. Обстрілюють і вдень, і вночі – дуже страшно”, – говорить Наталя Гавва.

Вибуховою хвилею зачепило і будинок пані Ніни. Пошкоджений шифер, фронтон, частина будинку, вибите скло та завалився паркан. У момент вибуху жінка була вдома.

“Я сиділа на кухні. Чайник взяла і чую гуркіт. Навіть не зрозуміла, що це було. Дивлюсь, ручка з вікна вилетіла і відскочила. Вийшла, а в коридорі все в пилюці”, – каже Ніна Грабовська.

Російська армія з артилерії обстріляла і Білозерку. Поранення отримали ще дві людини. Під вогонь російських снарядів потрапили і селища Веселе та Козацьке Новокаховської громади. У Козацькому в цей час саме розвантажували гуманітарну допомогу поранення отримали дев’ятеро людей.

“Зранку було Веселе там з руйнацією будинків, і тою чи іншою мірою до п’яти людей постраждало, в тому числі виконувачка обов’язків старости села, контузія в неї нестрашна, а в Козацькому під час того, як вони привезли з Берислава гуманітарку, щоб розвантажити і з подальшою роздачею, але вони не встигли”, – говорить Новокаховський міський голова Володимир Коваленко.

Останніми днями, російська армія інтенсивно обстрілює Херсонщину. Через це пошкоджена лінія електропередач. Частина абонентів без електрики. Енергетики вже лагодять мережу.

“Російські військові випустили майже 500 снарядів артилерії і градів по Херсонщині. Дістали поранення різного ступеня важкості 11 людей, серед них однорічна дитина, яку зачепило уламками в Чорнобаївці. Сам Херсон був обстріляний двічі залпами”, – каже керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.