За фактом колабораційної діяльності судитимуть мешканку Херсонщини, а також у колабораціонізмі підозрюється депутат Херсонської облради

Прокурори Олешківської окружної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканки смт Білозерка Херсонської області за фактом колабораційної діяльності (ч. 1 ст. 111-1 КК України).
“На початку серпня 2022 року, під час зборів, організованих окупаційною владою РФ щодо створення так званої «Асоціації роботодавців та підприємців Білозерського району, Херсонської області» підозрювана закликала місцевих фермерів та підприємців до співпраці з Росією. Жінка переконувала односельців, що з приходом росіян життя стане кращим та виправдовувала дії РФ в Україні”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснювалося відділенням поліції № 1  ХРУП ГУНП в Херсонській області.
Також, за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру депутату Херсонської обласної ради від забороненої в Україні політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» у колабораційній діяльності (ч. 5 ст.111-1 КК України).
“Підозрюваний під час окупації Херсонщини Росією пішов на угоду з «російською владою». Очоливши так зване «міністерство сільського господарства та рибальства Херсонської області». На псевдоопосаді чоловік організовував роботу незаконно створеного органу, видавав накази та розпорядчі документи, здійснював підбір персоналу, забезпечував «департаменти міністерства» приміщеннями і матеріальними ресурсами. Також, беручи участь у засіданнях так званого «уряду», підозрюваний популяризував військово-політичне керівництво РФ та добровільно погодився очолити окупаційну комісію щодо контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції”. – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.