За грудень з Херсонської громади евакуювалося понад шість тисяч тисяч мешканців

За грудень 2022 року з території Херсонської громади евакуювалося понад шість тисяч мешканців громади: понад дві тисячі автобусом, чотири тисячі – потягом. Такі дані наводить Херсонська міська рада в своєму Telegram-каналі.

Люди продовжують виїжджати власним транспортом або за допомогою волонтерських організацій.

У міськраді нагадують, що щодня із Херсона можна безкоштовно виїхати автобусами до Одеси через Миколаїв, а також декілька разів на тиждень – у Кривий Ріг, Львів, Дніпро, Київ через Умань, Вінницю.

Щоб потрапити на рейс, необхідно залишити заявку на гарячій лінії Херсонської ОВА:

– 0800330951 або 091 481 78 45;

– Telegram: @khoda_help_bot.

Або залишити заявку через Telegram-бот волонтерської організації Helping To Leave:

– @helpingtoleave_bot.

З маломобільними людьми зв’язується оператор для уточнення деталей. Таких пасажирів евакуює волонтерська група на відповідному транспорті.

Ще одна можливість виїхати – щоденний потяг із Херсона до Хмельницького. Потяг відправляється о 15:27 із Херсонського залізничного вокзалу. Для реєстрації та посадки необхідно приїхати на вокзал заздалегідь – щонайменше дві години до відправлення.  Після прибуття до Хмельницького вас забезпечать житлом. Також ви отримаєте продовольчий набір та грошову виплату розміром 2000 тисячі гривень або 3000 тисячі гривень – для непрацездатних громадян.

Також близько 80% жителів Херсона залишили місто від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів, у місті нині залишається близько 20% довоєнного населення, повідомив пресофіцер комендатури оборони Херсона Дмитро Плетенчук.

“До початку повномасштабного вторгнення чисельність населення становила близько 330 тисячі. Зараз близько 60-70 тисяч залишилося”, – сказав Плетенчук в ефірі національного телемарафону в понеділок.

За його словами, серед тих, хто залишився, – маломобільні та соціально незахищені громадяни.

“Є і ті, хто просто залишається, тому що вважає це нормою. Проте ми закликаємо вкотре при нагоді, за можливості виїжджати поки що з міста Херсона, тому що безпечних локацій у Херсоні наразі немає”, – додав Плетенчук.