Затримані зрадники, які здавали конспіративні бази Сил спеціальних операцій ЗСУ під час окупації Херсона

Контррозвідка Служби безпеки викрила ще двох агентів ФСБ у результаті стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні. Про це повідомила Служба безпеки України на своєму сайті.

Одним із них виявився місцевий житель, якого військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ залучали до виконання оперативно-бойових завдань на південному фронті. Під час захоплення обласного центру він перейшов на бік російських окупантів і запропонував їм свою допомогу у війні проти України.

“В ніч з 26 на 27 червня минулого року він видав двом представникам ФСБ адресу конспіративної квартири українських Сил спецоперацій в Херсоні. Також затриманий розкрив російським військовим місця перебування оперативної групи спецпризначенців ЗСУ на території міста. Отриману інформацію росіяни використали для захоплення в полон декількох українських військовослужбовців з їхніми родинами. Крім того, зрадник намагався схиляти місцевих жителів до негласної співпраці з ФСБ у тимчасово окупованих районах південного регіону”, йдеться в повідомленні СБУ.

Іншим фігурантом є контрактник однієї з бригад ЗСУ, який був знайомим вищезгаданого затриманого.

“В червні минулого року український військовий потрапив у полон до росіян. Там він всіляко намагався довести свою лояльність російським окупантам. Для цього він передав ФСБ адресу проживання рідного брата командира своєї бойової групи, якого потім теж схопили в полон. Також заириманий надавав ворогу інформацію про місця дислокації та бойові завдання свого підрозділу. Після звільнення Херсона обидва зрадники намагались переховуватись, щоб уникнути правосуддя. Втім контррозвідники СБУ викрили їх злочинну діяльність і затримали у результаті спецоперації в Херсоні та Одесі”, – повідомляє СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.