Злочини росіян в Давидовому Броді на Херсонщині (відео)

Під час семи місяців російської окупації села Давидів Брід на Херсонщині росіяни тероризували місцевих – обкрадали, вивозили на допити, забирали їжу, а також обстрілювали будинки, звинувачуючи в цьому ЗСУ. Про це написало Слідство.Інфо.

Як згадують місцеві, російські підрозділи зайшли в Давидів Брід в березні 2022 року.

“Тут дуже страшно було. Тільки в одну школу 1200 російських солдатів зайшло”, – згадує перші дні місцева жителька Рита.

У перші дні російські окупанти ходили з автоматами по вулицях і перевіряли будинки. Шукали українських військових та їхніх родичів.

“Хлопців шукали, забирали, вивозили кудись, на Каховку. Через місяць вони повертались”, – каже Рита.

Літня жителька села Таміла, яка провела в окупації всі сім місяців, говорить, що перші тижні російські військові не чіпали мирне населення.

“У мене чоловік був хворий. Вони приходили до нас з автоматами. Генератор забрали”, – розповідає жінка.

До цього на її очах російські окупанти винесли холодильник сусідки,також забирали їжу. Рита теж розповіла, що росіяни відбирали в неї їжу, яка призначалась для дітей.

“Приходить до мене: «дай мені курку, бо живіт болить». Вони техніку забирали в нас, забирали все, що хотіли”, – згадує пані Таміла.

У Давидовому Броді немає жодного вцілілого будинку. Все знищене артобстрілами, які тут майже не припинялися.

“Почали росіяни по нас стріляти і звинувачувати ЗСУ. Ну, ми ж не дурні. Ми ж бачили, що вони виїжджали та стріляли”, – розповідає Рита.

У будинок 77-річної Валентини кілька разів влучали снаряди. Спочатку розбило літню кухню, а потім і хату. Залишки досі лежать на подвір’ї.

“Стелі ніде немає. Все мокре. Кухню я трохи прикрила. Залишилося одне вікно”, – показує Валентина.

Під час одного з обстрілів загинула 52-річна Олена – рідна сестра Рити. Тоді постраждала ще одна літня жінка – уламок відірвав руку, але їй вчасно надали домедичну допомогу і доправили до лікарні в Берислав.

“Олена так і залишилась лежати. Дві ноги відірвало. Стекла кров’ю і померла”, – розповіла Рита.

Бої за Давидів Брід точились кілька місяців. За звільнення цього села поклала життя значна кількість українських захисників, але й російські окупанти зазнали суттєвих втрат. Четвертого жовтня ЗСУ повністю звільнили Давидів Брід – над селом замайорів український прапор.

“Ми жили без світла десять місяців. Для мене це зараз не головне. Головне, що росіян вже нема”, – каже жінка.

Як розповіли в Херсонській обласній прокуратурі, наразі розслідується 130 порушень законів та звичаїв війни в Давидовому Броді, до яких причетні російські окупанти.

“У кожному населеному пункті, де розташовувались російські окупанти, були зґвалтування, крадіжки. Набір злочинів найрізноманітніший”, – розповідає прокурор Роман Гут.

Особливу увагу правоохоронці приділили розслідуванню розстрілу колони цивільних автомобілів з реактивних систем залпового вогню. 17 травня 2022 року російські військові з «Градів» обстріляли колону автомобілів, яка утворилася на в’їзді в Давидів Брід з боку Миколаївської області. Люди намагалися евакуюватися з окупованої території.