Звільнена Миролюбівка на Херсонщині після російської окупації (фото, відео)

Зараз у Миролюбівці живе 170 людей, до повномасштабної війни було близько 600. Жителі села розповіли Суспільному, як ремонтують пошкоджені будинки та саджають городи, незважаючи на заміновані території. 

“На полях майже все заміновано. Навіть не знаємо, як аграріям виживати. Нічого сіятися не буде, бо все в бур’янах і мінах”, – розповів місцевий фермер Віталій.

Снаряди зі свого городу довелося витягувати самостійно, мотузкою. Вдалося посадити пару рядків цибулі та моркви. Чоловік також хоче відновити дах хати, який розтрощило російським обстрілом.

Город серед російських снарядів, пісочниця з тубусів. Як живуть у звільненій Миролюбівці на Херсонщині

“Хотілося б відновити дах, але дуже важко назбирати гроші. Від організації виділили 70 тисяч, це на 120 листів шиферу”, – говорить він.

Аби діти не гуляли замінованими територіями, в центрі села облаштували майданчик. Пісочницю змайстрували з тубусів з-під російських снарядів, символічно розмалювавши їх.

Город серед російських снарядів, пісочниця з тубусів. Як живуть у звільненій Миролюбівці на Херсонщині

“Незабаром ставитимемо гойдалки, клумби. Відбудовуємо село. Робимо так, щоб забути взагалі цей страх, який у нас був при російській окупації”, – розповідає староста Миролюбівки Сергій Кара.

За його словами, магазинів у селі немає, але приїздять машини, з яких продають необхідне людям. Постійно привозиться гуманітарна допомога.