Які наслідки підриву дамби Каховської ГЕС (відео)
Науковці кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрно-економічного університету провели попередні розрахунки наслідків руйнації дамби Каховської ГЕС. Старший науковий співробітник вишу Євген Коржов розповів Суспільному про ймовірні загрози екосистемам.
Площа затоплення внаслідок підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС становитиме близько 100 км²: від м. Нова Каховка до с. Кізомис.
“Однак за попередніми розрахунками максимальний рівень води підніметься на 1,6 метра у верхніх частинах пониззя Дніпра (м. Нова Каховка, с. Дніпряни, до с. Львове). Нижче рівень буде підійматися до метра висоти від теперішнього і далі буде пів метра до 0,3 в районі с. Кізомис. Для пониззя Дніпра така ситуація не є небезпечною, оскільки підняття рівня буде короткочасним, не більше як тиждень. І які наслідки: вода з Каховського водосховища промиє всі низинні ділянки прибережних смуг пониззя Дніпра і потече собі далі”, – повідомив старший науковий співробітник Херсонського державного аграрно-економічного університету Євген Коржов.
Більше наслідків для екології регіону матиме осушування водосховища.
“Осушення саме Каховського водосховища, оголення багатолітніх мулових накопичень і всієї флори, фауни, що там міститься, призведе до зараження води, падіння рівня Каховського водосховища нижче відмітки 12,7 метра Балтійської системи. Впливатиме на роботу атомної електростанції”, – розповів Євген Коржов.