Брати-близнюки на власному човні рятували людей та тварин з підтоплених мікрорайонів Херсона (відео)

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну, брати-близнюки працювали в галузі “ІТ”, а після підриву російськими військовими Каховської ГЕС, почали займатись волонтерством та рятувати людей з підтоплених районів на власному човні. Історія херсонських братів-близнюків Княжинських опублікувало Суспільне.

Херсонці Юрій та Борис Княжинські волонтерством почали займатись, після того, як російські військові підірвали Каховську ГЕС. Спочатку врятували від затоплення свій моторний човен, а далі на ньому стали вивозити людей і тварин із підтоплених мікрорайонів.

“В першу чергу ми врятували наш човен. Ми прокинулись о восьмій годині ранку, почули цю новину і побігли пішки на Острів, де стоїть наш човен. На наш причал вже заходили по пояс у воді. Біля причалу вже було по шию. І зразу поїхали на Чайковського допомагати нашому другу. В перший день виносили речі, помагали всім, хто поруч був. А вже на другий день ці будинки були під стелю у воді “, – говорять Юрій та Борис.

З мікрорайону “Корабел” Юрій та Борис вивезли дев’ятьох літніх людей. Врятованих котів та собак рахувати перестали. На воду виходили й під час російських обстрілів.

“Обстрілів боялися, ми ще були на Річпорту, як над нами дрон завис. Маневрували човном і потім злякалися і поїхали з Річпорту вище до наших. Ми на дерева в’язали оранжеві пакети, це були наші мітки. Потім ми їх познімали, як знали, що туди вже не попадемо. Ми робили собі тропу, пробивали її двигуном”, – кажуть брати Княжинські.

Під час евакуації човен братів Княжинських був пошкоджений. Сталось це в перші дні, коли сильна течія знесла його на гострий паркан.

“У нас “ПРОГРЕС 2 м” 1969 року випуску. Старенький, але справився. Пробоїну треба заварити й послужить ще з десяток років”, – говорять Юрій та Борис.

Брати Княжинські мали власну дачу на Дніпрі. Зараз вона затоплена. Там чоловіки переховувались від російських військових до звільнення Херсона.

“Вони зламали двері нашої квартири, винесли наші ноутбуки, комп’ютери, але ми тоді були на дачі. Мама була вдома, зателефонувала, розказала ситуацію, ми вирішили в Херсон не їхати. Нам сусідка приїхала з міста і розказала, що у Херсоні наші. Обнімалися з кожним військовим. Це була ейфорія, це були найкращі дні в нашому житті”, – говорять брати.

Зараз Юрій та Борис підвозять воду та продукти, тим хто залишився у мікрорайоні “Корабел”, та годують місцевих котів і собак.