На Херсонщину приїдуть 114 спеціалістів з інших областей допомогти з обстеженням будинків, які були підтопленими

На Херсонщині не вистачає спеціалістів з будівельною освітою, які б могли швидко обстежити будинки, які були підтопленими внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС. Тому Херсонська ОВА звернулась до Кабінету Міністрів за допомогою. В область мають приїхати 114 фахівців. Про це повідомив на пресконференції голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

“Вони допомагатимуть вести акти стану будинків, які постраждали від затоплення внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС. У Херсоні додатково працюватиме 60-80 спеціалістів”, – сказав Олександр  Прокудін.

Кабмін виділив 980 мільйонів 900 тисяч гривень для відновлення будинків, які постраждали після підтоплення.

“Зараз ці гроші будуть розподілятися на три класифікації. Перше, це до 400 будинків, які повністю пошкоджені – ми їх відновимо чи побудуємо новий квартал в Херсоні й переселимо людей туди. Друге – це капітальний ремонт. Якщо людина хоче сама капітально відремонтувати житло, то ми їй віддамо гроші. Якщо немає такої можливості, то згідно з технічними звітами, з технічними експертизами, ми будемо наймати будівельну компанію, яка буде відбудовувати й робити капітальний ремонт їхнього житла”, – сказав Прокудін.

Жителі Борозенської громади отримали за програмою “єВідновлення” 200 тисяч гривень. Загалом в області люди подали майже 400 заяв на відшкодування через підтоплення.

“Загалом 3 821 будинок ми вважаємо пошкодженим, але це неостаточна цифра. Тому що, ще є багатоповерхівки, це ще плюс 1 400 перших поверхів квартир. Тому десь 5 200 звернень буде до нас, до держави з відшкодування збитків”, – сказав Прокудін.