Стрімка кар’єра та жінки. Стало відомо про факти порушення обітниці єпископа Скадовського Веніаміна

Висвячений 2022 року єпископ Скадовський Веніамін (Величко) порушував обітниці, розважався з жінками, а ткож веде розкішне життя. Про ці факти повідомляє “Анонс Закарпаття“. 

Наступний текст подаємо без змін:

Веніамін разом зі своїм патроном митрополитом Іоаном (Сіопко) якийсь час залишались в тимчасово окупованому Херсоні, це продовжувалось до початку червня 2022 року. Пізніше виїхали до Києва, а пізніше в Закарпаття на малу батьківщину Веніаміна.

 

Що відбувається і чому така велика увага прикута до персони молодого архієрея?

 

Для цього ми звернемось до біографії Веніаміна (Сергія) Величка.
Сергій Величко почав церковну кар’єру з дитячих років, щоб не ходити до школи. Він тоді ще жив у рідному Закарпатті. До Херсона його привіз митрополит – на той час ще архієпископ, – Іоанн (Сіопко). Хлопчик, як і хотів, не вчився, а служив іподияконом. Атестат для нього владика Іоанн випросив у місцевого директора школи. У такий самий спосіб дикоростучий священнослужитель отримав документи про закінчення семінарії, а тепер і духовної академії.

Між тим, неграмотність – амбіціям не перешкода. Швидко з’ясувавши владу і можливості архієрея в єпархії, Сергій став усіма засобами домагатися собі виняткового становища біля митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна. Бути поруч із владикою не склало труднощів: вони жили в одному будинку. Що ж стосується винятковості, для цього Величко обмовив свого земляка, особистого секретаря владики протоієрея Віталія Маланія, і зайняв його місце.

З цього моменту кар’єра пішла в гору ще крутіше – молодий і здоровий священнослужитель став для митрополита незамінним. Насамперед, своєю здатністю домовлятись і перетравлювати алкоголь, до того ж у великих кількостях: владика Іоанн, переймаючись своїм здоров’ям, не п’є, а на обідах і вечерях із сильними світу цього фізіологічні можливості відіграють аж ніяк не останню роль. Зате тепер усі зв’язки Херсонської єпархії з бізнесменами, політиками та іншими авторитетами почали здійснювати й нарощувати сам “Вєнік” (така в Веніаміна кличка в єпархії – на кримінальний манер, як і його коло спілкування). Завдяки пиятикам свого клірика, тихоня Іоанн увійшов до числа найвпливовіших осіб у регіоні.

Природно, Сергій Величко не припиняв і “зачищати конкурентів” навколо себе, постійно нашіптуючи митрополиту, який перебуває під його впливом, непривабливі чутки про тих кліриків і навіть просто церковнослужителів, які чимось не догодили або не виявляють “Вєніку” належної поваги. Адже наш герой твердо вирішив до 30 років стати архієреєм, а до 50 – патріархом! Поки ж його мстивість і заздрісність призводили до того, що для цькування було достатньо, якщо в якогось священика були більш гарні й дорогі туфлі. Ну і до розтрат з архієрейської кишені – на такі туфлі, яких ні в кого б більше не було (і справді, купити туфлі за 900 євро було непосильним завданням для одружених священиків собору з їхньою мізерною платнею!).

Також, явно надихаючись прикладом настоятеля московської лаври “Пашею-Мерседесом”, Сергій Величко педантично підходив до вибору авто – і навіть влаштував скандал у автосалоні, вимагаючи неодмінно підібрати йому транспортний засіб із дерев’яним кермом. Маючи безперешкодний і безконтрольний доступ до гаманця митрополита, інші технічні та цінові характеристики можна було не оцінювати.

З того ж джерела чималі суми грошей було витрачено “Вєніокм” на подарунки членам Синоду та іншим ієрархам московської церкви з нагоди їхніх днів народження, хіротонії, тезоіменитства тощо. Результат зусиль очевидний – у священики Величка висвячував особисто предстоятель УПЦ митрополит Київський Онуфрій (Березовський), а 22 травня 2022 року Синод УПЦ (РПЦ в Україні) обрав його єпископом Скадовським, вікарієм Херсонської єпархії.
Не дарма він догоджав архієреям і демонстрував готовність розділити їхній спосіб життя – необхідна підтримка отримана! Тож Веніамін скоро залишить посаду прессекретаря не тільки фізично (зараз він перебуває в Києві, чекаючи на висвячення – і, до речі, випустили його окупанти чомусь без особливих проблем!).
Не здивуємося, якщо платня кліриків кафедрального собору в багатостраждальному Херсоні стала ще біднішою. Зате єпископ “Веник” замовив собі не скромне архієрейське вбрання, один комплект якого коштує 20-25 тис. грн, а вбрання ручної роботи – тож тепер стоятиме на амвоні гарний і зможе ще краще звеличувати Путіна, війну і голодний русмір. Звісно, відчуваючи при цьому в кишені звично-новий айфон, з якого так і не терпиться викласти в Інстаграм свій стрім, селфі або перечитати коментарі – прямо на Літургії.

Крім того, тоді ще в архімандрита, а тепер у єпископа Веніаміна є дівчина.
До цього до священнослужителя здійснювали паломництво й інші молоді особи. У нескромній київській келії Веніаміна відвідувала його давня знайома Вікторія. А вихідні в елітному селищі Забарине в Херсонській області архімандрит проводив, катаючи на човнику двох інших дівчат у купальниках. Човен – це ж як патріарша яхта, тільки маленька.

Далі на фото – зворушливі моменти романтичних стосунків між молодим ченцем і молодою юристкою. Для людини, необізнаної в церковних справах, здається, чого вже тут такого, молода дівчина з молодим священиком, ніякого сексу, просто молоді люди обіймаються, разом валяються в ліжку, все нешкідливо. Але за церковними правилами ченці під час постригу (мала схима) дають три обітниці: послуху, чистоти і убозтва. Саме обітниця “чистоти” забороняє ченцям мати стосунки з жінками. За таку поведінку, та тим паче за такі фото ченця просто зобов’язані запроторити в якийсь глухий монастир до кінця його днів, щоб вимолював гріх – порушення обітниці цнотливості. Або заборонити в служінні, та на тому б і закінчилася б стрімка кар’єра Веніаміна.
Тут ви можете ознайомитись з оригінальними фото, та ще богато чого цікавого!!!

Херсонский «Драбинко» на низком старте в епископы УПЦ

Після виїзду з окупованого Херсона єпископ Веніамін пересидів окупацію на Закарпатті та в Києві, а після деокупації кілька разів з’являвся в місті. Його можна було побачити в Свято – Духівському кафедральному соборі (Привозна церква) у співслужінні з митрополитом Іонаном (Сіопко)

Але не просто так Веніамін приїжджає в Херсон, разом з митрополитом Херсонським та Таврійським Іоаном (Сіопко) після чергових відвідин Херсона вивезли із собою на Закарпаття церковне начиння, ікони та особисті речі.
Судячи з усього, подія відбулася навесні і фото зроблені, або при погрузці, або на блок пості.
На сайті єпархії немає ніякої інформації про те, хто ухвалив рішення, або надав дозвіл керівнику московської церкви на Херсонщині, працювати з під Хуста.
Священники єпархії, у яких ми спитали їх позицію щодо вивезення речей їх керівництвом, розмовляти про це відмовилися. Але за інформацією наших джерел в Херсонській єпархії УПЦ-МП немає автомобілів і всі цінні речі вже вивезені до Закарпатської області.

Чи відомі керівництву церкви ці та багато інших подробиць з життя молодого єпископа?
І чому до цього часу церковна влада не покарала Веніаміна?
Про це ми дізнаємось згодом.
Амінь.