Через підрив росіянами Каховської ГЕС на півдні України могло бути затоплено понад півсотні тисяч будинків

Через підрив росіянами Каховської ГЕС могло бути затоплено понад півсотні тисяч будинків. Про це пише “Суспільне” посилаючись на слова співзасновника ГО “Технології Прогресу”, ексзаступника Міністра економіки Максима Нефьодова на пресконференції “Теракт на Каховській ГЕС: наслідки, загрози та рішення”.

Супутникові зображення наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС виявили, що могла бути затоплена 51 283 будинки, з них:

  • повністю затоплені – 11 041 будинок;
  • частково затоплені – 6 568 будинків;
  • можливо затоплені – 33 674 будинки.

Виокремлено три види затоплених будинків:

  • громадські будівлі (0,8% затоплень);
  • нежитлові споруди (7,3% затоплень);
  • житлові будинки (91, 9% затоплень).
Через підрив Каховської ГЕС можуть бути затоплені понад 51 тис будинків

“Ми взяли супутникові знімки в найкращій роздільній здатності, які доступні на сьогодні. Це десь приблизно 50 сантиметрів на піксель для того, аби проаналізувати взагалі всю територію починаючи від місця підриву Каховської ГЕС і нижче до узбережжя Чорного моря”, – сказав Нефьодов.

Експерти розпізнали всі споруди, які були розташовані на потенційно затоплених територіях до теракту. Дослідники комбінували дані з численних джерел, як гідрологічного моделювання, так і даних з радарних супутників, офіційну інформацію NASA про висоти тієї чи іншої точки, а також дані ДСНС і інших державних органів.  Визначили, куди максимально дійшла вода в Херсонській та Миколаївській областях.

Через підрив Каховської ГЕС можуть бути затоплені понад 51 тис будинків, графіка