Подружжя Шкригалових з Херсона врятували українські військові з затоплених дач поблизу Кардашинки

Олена та Петро разом з кількома дачниками опинились у водяній пастці наступного ж дня після підриву російськими військовими Каховської ГЕС. Про історію порятунку Олена Шкригалова розповіла “Суспільному”.

Олена та Петро Шкригалови виїхали з окупованого Росією Херсона до дачного кооперативу поблизу Кардашинки на лівобережжі. Важкохворому батькові Олени було краще на свіжому повітрі. Російські окупанти весь цей час займались мародерством та обстрілювали їхні будинки.

“Російські окупанти обстрілювали нас з мінометів. Було зрозуміло, що вони обстрілюють просто лівий берег, для того, щоб звинуватити ЗСУ”, – говорить Олена Шкригалова.

Люди почали масово виїжджати, з 35 жителів дач – залишились семеро. Про підрив Каховської ГЕС подружжя почуло з новин. Спочатку не вірили, що вода може так стрімко затопити оселю. Коли рівень піднявся до підвіконня другого поверху, то почали діяти. Зламали решітки на вікнах, чоловік пробив дах гаража, де був надувний човен. На ньому дістались до триповерхової порожньої дачі.

“А люди там: “Що там? Човен є?” кричать. Дуже гучно. Вода і такий звук. Я кричу: Є! Всі: “Ура! Човен є!”. Хлопці якусь драбину поставили, дошки – взагалі цей човен їздив по господарських справах. Перевозили туди, облаштовували, щоб жінки могли піднятись. Добре, що ми всі разом були, ніхто не захворів, не впав, не посковзнувся, бо все у воді робилось”, – каже Олена.

Першими до них дістались рятувальники. Пообіцяли, що завтра їх заберуть.

“Ніч не спали. Ми готові були вночі, як-небудь. Чоловіку кажу: будемо гребти на човні, будемо по болоту йти, тільки щоб дістатись до Херсона”, – говорить жінка.

Пізніше дізнались, що українські військові вивезли людей і з сусіднього дачного кооперативу.