ІТ-фахівці переформатували проєкт для рятувальних операцій на Херсонщині під час підтоплення (відео)

Волонтери та IT-фахівці переформатували проєкт для військових в єдину цифрову систему для рятувальних операцій з підтоплених районів Херсонщини. Вони об’єднали зусилля, щоб швидко реагувати на запити людей, яким була потрібна допомога після підриву російськими військовими Каховської ГЕС. Про це дізнавалось “Суспільне”.

Волонтер з села Веселе Бериславського району Денис Федько почав волонтерити з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. А коли дізнався про підрив російськими військовими Каховської ГЕС, зрозумів, що діяти потрібно негайно.

“До мене прийшло усвідомлення того, що будуть потрібні човни, причому в різних напрямках і для різних задач. Почався великий наплив дзвінків від різних людей, волонтерів, волонтерських організацій, які їхали в Херсон на допомогу. Було складно правильно направити цих людей, пояснити, що є структури, відповідальні за все це – є ДСНС, поліція, військові, які займаються професійно та компетентно”, – говорить Денис.

Денис почав отримувати сотні повідомлень від людей з лівого берега Херсонщини, які просили про допомогу. Приходилось пояснювати, що ми не можемо фізично туди дістатись, тому що Херсон – це місце бойових дій.

“Я записав відеозвернення до людей, написав п’ять пунктів, тому що треба цю інформацію систематизувати. 90% звернень були з лівого берега. Звідти писали люди і просили евакуювати їхніх рідних”, – говорить Денис.

Так виникла потреба створити єдину систему по збору та обробці заявок. З цим заданням на запит волонтерів впоралися за десять годин.

“Після того, як сталася катастрофа, ми зрозуміли, що потрібно швидко створити бот, який буде збирати дану інформацію. За перші 24 години запустили розробку і в перший день зібрали близько 500 запитів. Людей було надзвичайно багато, ми розуміли, що вони існують, як на правому, так і на лівому березі”, – каже волонтер Іван Баштовий.

Технічну частину створення єдиної цифрової системи взяла на себе IT-компанія. Її засновник Олексій Теплухін розповів, що свої розробки для військової галузі за лічені години переформатували в систему збору і адміністрування допомоги.

“В програмі можна побачити де є маломобільні групи населення, тобто ті, хто не може навіть самостійно вибратися на другий поверх”, – говорить Олексій.

Система аналізує дані з кількох десятків чатів і передає інформацію рятувальникам. Для цього потрібні 30 операторів, зворотний зв’язок йде у вигляді знаків емоджі, інформація постійно оновлюється.

“За допомогою нашої системи ми мінімізуємо причетність російських диверсантів, тому що наші дані не є у відкритому доступі. Людина вносить певні дані, і ці дані потрапляють до нас у систему. Вони не є у відкритому доступі, їх не можна побачити, відкривши просто Telegram, чат або наш бот”, – каже Іван Баштовий.

Ефективність єдиної цифрової системи під час рятувальних операцій високо оцінили державні служби і волонтери.