На Херсонщині проходять навчання, як діяти в разі надзвичайної ситуації на Запорізькій АЕС (відео)

На Херсонщині тривають навчання державного рівня на випадок ймовірної надзвичайної ситуації на Запорізькій АЕС. У Херсоні визначені 18 локацій, з яких в разі потреби евакуюватимуть людей, а всі служби відпрацьовують свої дії. Про це на брифінгу повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Сім громад правого берега та сім громад лівого берега Херсонщини підпадають в так звану стокілометрову небезпечну зону.

“За рівнем небезпеки території поділяються на три зони. Це 30 км, 50 км і 100 км. У 30-кілометрову зону підпадають два населені пункти лівого берега, це Верхньорогачицька територіальна громада. У п’ятдесятикілометрову зону входять 23 населених пункти, де проживають близько трьох тисяч людей. 100-кілометрову зона – це 138 населених пунктів, або 26 тисяч жителів правого берега Херсонщини”, – каже Прокудін.

Правоохоронці, представники влади, ДСНС навчались, як діяти, якщо доведеться евакуйовувати людей, перевіряли безпечні місця. В Херсоні влада визначила 18 локацій, з яких в разі потреби евакуйовуватимуть людей. Якщо буде потрібно розгорнуть додаткові гуманітарні центри.

“Окрім 18 локацій, людей будуть збирати автобусами, в яких будуть медичні працівники. Також евакуйовані будуть забезпечені продуктами. Власне Херсон не підпадає у стокілометрову зону, але ми не знаємо, куди може дути вітер, і ми готові до ймовірного розвитку подій”, – сказав голова Херсонської МВА Роман Мрочко.