В Одесі реабілітують військових після поранень на фронті (фото)
В одному з реабілітаційних центрів Одеси військові навчаються заново ходити та бігати. Лікарі та тренери працюють з бійцями, аби повернути їх до нормального життя. Послуги для поранених безкоштовні, реабілітологи ведуть своїх підопічних до повного відновлення. Свої історії з фронту військові розповіли Суспільному.
Військовий Руслан Белінський отримав поранення 29 березня. Йому в голову прилетів уламок. Дорогою з поля бою чоловіка перехопили росіяни, які сказали, що він потрапив до полону.
“Хлопці подумали, що я двохсотий. І мене лишили, але не просто кинули, а відтягнули десь в окоп, щоб мене не переїхали танками. На третій день вони шукали бійців поранених, хто залишився живий. Знайшли мене в окопі під завалами. Намагались мене вивезти. Вивезти десь в лікарню. По дорозі перехопили росіяни. Вони завезли мене в СІЗО. З цього СІЗО, коли мені зовсім стало погано, завезли мене в лікарню. Туди до мене приходив їхній капітан. Допитував. І сказав, що я знаходжусь у них в полоні”, – пригадує військовий.
Дружина Руслана Людмила Белінська пригадує, що в Херсоні чоловік згадав її номер телефону та їй зателефонували лікарі. Він отримав черепно-мозкову травму, йому видалили частину черепа. Разом з Русланом їй вдалося виїхати.
“Туди приїхала з людьми, котрі перевозили з окупованих Росією територій наших людей. Прийшла в лікарню, зробили виписку що він не травмований під час війни, а що він після ДТП. Так з цим всім ми виїхали. Нам пощастило, росіяни не дуже перевіряли. Підходили, але повірили нашій історії. І випустили”, – розповіла дружина військового.
“Вже коли приїхали в Запоріжжя, я був в готелі, я не міг повірити, як це все сталось. Я заснути не міг. Мене трусило. Як ми так швидко проїхали всі пости. Вже в Одесі в госпіталі сказав лікар, що відсотків 20 зі 100 людей виживають при таких пораненнях, як в мене”, – зізнається Руслан Белінський.
Реабілітолог Олександр Пелін розповів, що до центру військовий поступив на інвалідному кріслі. Наразі Руслан вже може самостійно підвестись та стояти.
“Наше завдання – відновити його нервово-м’язовий зв’язок, який у нього порушений. Наша ціль зараз, аби він повноцінно міг ходити самостійно. А максимум, аби повноцінно бігав та стрибав. Тобто повернувся до повноцінного життя. Йому на це потрібно близько року”, – пояснив реабілітолог.
Інший військовий Дмитро також проходить реабілітацію. Він отримав уламкове поранення гомілки. Наслідком від травми стало те, що чоловік у такому стані не може виконувати функції, як раніше.
“Сильно вдарило по нервовій системі. І по гомілкостопу. Нормально бігати не можу. На бігову доріжку став, а зранку піднятись неможливо”, – зазначив Дмитро.
“Він отримав уламкове поранення гомілки. Там проходить нервовий вузол, який нам допомагає стати на пальці ніг, тобто виконати функцію гомілки – розігнути ступню. Цієї функції у нього не було, вона випала”, – пояснив реабілітолог Євген Васалакій.
На фронті військовий Дмитро пригадує перший день наступу на Херсон. Тоді від одного снаряду було троє поранених.
“Це був перший день наступу на Херсон. Був ворожий мінометно-артилерійський обстріл. Від одного снаряду одразу три порвнених. Був місяць лікарні. Загоєння проходило тривале і довге. На третій день всі шви розійшлись. Потім реабілітація. Це третій місяць. Думали, що все буде швидше”, – розповів військовий.
“Від мене не залежить, буду я на передовій чи ні. Є мої командири. Які приймають рішення. Але я б залюбки поїхав до своїх хлопців, котрі перебувають в зоні своєї відповідальності”, – зізнався Дмитро.
Наразі у центрі на реабілітації перебуває близько 20 людей. У кожного свій термін відновлення.
“Для бійців у нас абсолютно безкоштовна реабілітація. Станом на зараз в нас знаходиться близько 20 людей. Але це постійний потік. Когось ми відновлюємо, відпускаємо. Багатьом бійцям необхідна довготривала реабілітація. Комусь рік, комусь більше. І повністю всю реабілітацію оплачує наш фонд” – розповіла старша адміністраторка реабілітаційного центру Інна Сєрова.