Деокупована Новомиколаївка на Херсонщині оговтується від російської окупації (фото)
Новомиколаївку на Херсонщині деокупували минулого року, після восьми місяців російської окупації. Російські війська грабували та залякували людей, не випускаючи їх з села. Як зараз живе Новомиколаївка розповіли Суспільному місцеві жителі.
Під час російської окупації в селі не було жодних комунікацій, магазинів та медичної допомоги. Зараз в населеному пункті є електрика, вода, працюють магазини та фельдшерсько-акушерський пункт.
Жителі села садять городи та займаються тваринництвом. Фермери потрохи виїздять в поля попри те, що території навколо населеного пункту ще заміновані.
“Фермери на свій страх і ризик їдуть в поле, бо вже другий рік поспіль вони не можуть обробити землю. Селу потрібно жити: люди тримають сільське господарство, яке потрібно годувати”, – говорить староста села Юлія Борух.
Людмила мешканка села, також, тримає власний город. Минулого року під час обробки землі знаходила уламки від російських снарядів.
“Минулого року зразу боялася виходити на город, а потім все обгородила, помітила, садила і зараз саджу. В полі, не виходить, бо воно закидане повністю”, – розповідає вона.
Якби не гуманітарна допомога, не знали б як жити.
“Техніка стоїть, у полі не працюють, бо заміновано – не пускають. Якби не гуманітарна допомога, ми б не знали, як жити. Зараз у мене дохід з корови. А так роботи немає, сидимо вдома”, – говорить жителька Новомиколаївки Ольга.
Під час російської окупації російські військові забирали в людей продукти та техніку.
“Спочатку техніку, потім почали автобуси забирати. Потім тими автобусами почали їздити по вулицях забирати продукти. А щоб російські військові не заходили на подвір’я, бо вони дебоширили, то люди почали виносити їм свої продукти”, – розповідає Ольга.
Діти Людмили намагались виїхати з Новомиколаївки тричі, але російські окупанти не випускали їх за межі населеного пункту.
“Ні школи ж не було, нічого. Хліб пекли самі. Дерть мололи, просівали, бо борошна не було. Місцевий фермер, якось зміг перемолоти зерно та роздав людям борошно”, – каже жінка.
Жителі села допомагали одне одному. Ходили до колодязя та набирали одне одному воду.
Наразі в населеному пункті відновлюють комунікації. Відновлювати свої будинки повертаються й жителі села.
“Вже з’явилося світло та центральне водопостачання. Люди відновлюють, повертаються до села, починають жити заново. Волонтери приїжджають до нас дуже часто, лікарі, роздають ліки людям”, – розповіла Юлія Борух.