Троє мешканців Херсонщини працювали в окупаційних органах влади РФ
У колабораціонізмі підозрюються двоє мешканців Херсонщини. Одна з них стала окупаційною головою села на Херсонщині, інший – працював на російських окупантів у так званій «виправній колонії». Тим часом, за колабораціонізм судитимуть мешканця Херсонщини, який обійняв посаду в так званому «уряді» Херсонської області.
Херсонська обласна та Скадовська окружна прокуратури заочно повідомили про підозру мешканці Херсонщини в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна.
“Підозрювана під час воєнного стану пішла на співпрацю з російськими окупантами та добровільно обійняла посаду так званої «голови Старозбур’ївського сільського поселення». На псевдопосаді жінка виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Здійснює добір кадрів, до незаконно створених органів та установ, організовувала проведення масових заходів, задля підтримки російської окупаційної влади”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Херсонська обласна прокуратура повідомила про підозру в колабораційній діяльності місцевому мешканцю (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна.
Йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
Йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
“Підозрюваний під час тимчасової окупації Росією Херсона працевлаштувався у незаконно створений орган на базі захопленої української колонії – «Північна виправна колонія №90». На псевдопосаді так званого «молодшого інспектора відділу охорони» він виконував вказівки окупантів, здійснював добові чергування, охорону ув’язнених, забезпечував недоторканність зовнішнього периметра установи та отримував зарплату в рублях. Для виконання своїх «обов’язків» підозрюваний отримав фірмовий одяг та вогнепальну зброю”, – йдеться в прокуратурі.
Під час проведення обшуку за місцем проживання підозрюваного виявлені документи, що свідчать про співпрацю з Росією, – посвідчення фейкової виправної установи російського зразка та інше.
Спеціалізована екологічна прокуратура обласної прокуратури затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Бериславського району Херсонської області за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна
“Обвинувачений у вересні минулого року пішов на співпрацю з Росією та обійняв посаду так званого «в. о. заступника міністра сільського господарства та рибальства Херсонської області». На псевдопосаді він виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Чоловік організовував роботу так званого «департаменту плем’яного тваринництва», погоджував плани, програми та положення структурних підрозділів окупаційного відомства РФ”, – йдеться в повідомленні.