Херсонська художниця створила серію картин під час окупації міста Росією
Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці Яни Голубятникової не змінила окупація. Про художницю пише інформаційне видання “Український Південь”.
Херсонська художниця Яна Голуб’ятникова провела всю окупацію у своїй творчій майстерні. Коли було дуже холодно, малювала у двох парах рукавичок. Інакше, розповідає, не могла, творчість для неї була – терапією та порятунком.
“Ти приходиш, і думаєш про щось таке вічне, про задачі, які ти собі поставив. І такий відпочинок від того всього, що відбувається”, – розповідає художниця.
На початку повномасштабної війни, говорить художниця, була розгублена і не могла зібратися. А потім зрозуміла, що кожен має робити ту справу, яку добре вміє. Так взяла до рук пензля. Спочатку працювала над роботами та творчими задумами, які були розпочаті до війни. А згодом почали народжуватись нові.
“Першу мою роботу купили в Німеччині, червона смородина на сірому тлі”, – говорить Яна.
Однією з робіт написаних в окупації був колаж з дитячих снів. Сни бувають різні і кольорові, і чорні, і з рибами, і з грушами, і з велосипедами.
“Така світла, сонячна і така хитрунка, і такий в неї тато, дуже її любить. Дай Боже, щоб нас так всіх любили за нашу неслухняність”, – розповідає про картину Яна.
Тематика творчості Яни Голубятникової під час окупації особливо не змінилась. Були і сюжетні роботи, і зо два десятки натюрмортів. Але палітра її кольорів залишалась світлою, адже творчість покликана нести добро та позитив.
“Ні палітра, ні відчуття життя, ні реакції не змінились, бо в моїй країні не закінчилась війна. Я коли йду додому і бачу машину з написом 300, розумію якою ціною купувалось 11 листопада”, – говорить художниця.
Після звільнення міста Яна робочого графіка не змінила, щодня у майстерні. Виняток робить для господарських справ. Поруч завжди був пухнастий друг та помічник кролик Шльопа. В окупації, говорить, прожила ціле життя, але жодного разу не пошкодувала, що залишилась, бо це був неоціненний досвід.