У Рівному переселенці з Херсону відкрили книгарню
Подружжя Новицьких – професійні видавці з Херсону. На початку повномасштабного вторгнення їх друкарню пограбували, а обладнання пошкодили, то ж вони змушені були перебратись до Рівного. Тут Михайло та Вікторія продовжили свою справу та відкрили книгарню. Вони зосередились на молоді та були приємно здивовані, що у Рівному книжки читають більше, ніж у Херсоні. Про подружжя Новицьких написало Суспільне.
Подружжю Михайла та Вікторії Новицьких довелося покинути рідне місто в перший день вторгнення Росії. Через те, що вони займалися видавництвом, ними окупанти зацікавилися насамперед. Переїхавши у Рівне, Новицькі в одному з торгових центрів відкрили “Затишну книгарню”.
“У нас в Херсоні була друкарня, друкували газети, книжки. Займатися хотілось чимось схожим. Дружина дуже багато читає та купує багато книжок, тож вирішили: чому б не спробувати свою книгарню? Дружина взялася за це з дуже великим ентузіазмом. Ми написали грант на власну справу та виграли його та в центрі Рівного відкрили книгарню”, – розповідає Михайло Новицький.
Комп’ютерне обладнання та стелажі купили за грантові кошти, каже чоловік, а книжки поки доводиться купувати за власні. У Рівному книжки читають значно більше ніж у Херсоні.
“Усе залишилося в Херсоні: і бізнес, і нерухомість, неможливо нічим скористатися. Росіяни вкрали з нашої друкарні папір та пошкодили обладнання. Місяць тому були у Херсоні, забрали решту книжок з домашньої бібліотеки, під обстрілами. Там сотні обстрілів та дуже небезпечно. Тому повертатися в Херсон ми будемо тільки після війни”, – додає власник книгарні.
Натхненницею створення “Затишної книгарні” стала Вікторія Новицька. В Херсоні вона була головною редакторкою літературного часопису “Дебют”, працювала з багатьма українськими авторами, зокрема, Сергієм Жаданом та Максом Кідруком.
“Я робила ставку не на навчальну літературу. А ось саме те, що на ринку художньої літератури, нон-фікшн – максимальний асортимент. Ми розраховували на молодь. Я приємно здивована тим, що до нас приходять діти. Самі приходять і свої кишенькові гроші витрачають на книжки. Дуже приємно бачити, що у нас така молодь освічена підростає”, – каже Вікторія Новицька.
Основна категорія покупців – молодь від 17 до 30 років. У час війни смаки стали більш різноманітними.
“Психологія, саморозвиток, бізнес-література і художня література. Усе те, що є з порад букблогерів. Що зараз у Tik Tok, Instagram є популярним – за тим молодь і приходять. Молодь запитує класику української літератури: питають Уласа Самчука, питають Михайла Коцюбинського, Миколу Хвильового, тому я також цьому здивована”, – каже Вікторія Новицька.
Після повернення у Херсон подружжя Новицьких планує відкрити в Херсоні книгарню на зразок рівненської.