Арештували майно колишнього депутата Херсонської обласної ради

Суд арештував майно колишнього депутата Херсонської обласної ради, який очолив окупаційне «Міністерство сільського господарства та рибальства» на тимчасово захопленій Росією частині Херсонщини. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Рішення суду стосується активів зрадника та членів його родини. Загальна сума заблокованих активів становить 500 мільйонів гривень. Таким чином, юридично заблоковано понад 400 об’єктів нерухомості серед яких:

  • 350 земельних ділянок на півдні України загальною площею понад 1200 га;
  • десятки транспортних засобів;
  • 15 банківських рахунків;
  • корпоративні права в п’яти агрокомпаніях і трьох торгових марках.

Його корпоративні права, торгові марки та банківські рахунки вже передано в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Ще частина майна засудженого, яка наразі знаходиться на окупованій Росією території України, також арештована і буде передана до АРМА одразу після деокупації Херсонщини.

“Колишній депутат входив до складу забороненої в Україні партії ОПЗЖ і після окупації Росією частини Херсонщини одним з перших підтримав російських окупантів. За таку «лояльність» йому запропонували керівну посаду в місцевій окупаційній адміністрації. Також він призначив зрадника керівником створеної російськими окупатами «міжвідомчої комісії щодо контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції». На даній «посаді» він організовував розграбування майна місцевих аграріїв та вивезення українського зерна до Росії”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Служба безпеки України повідомила йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність), карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої;
  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Наразі фігурант переховується від правосуддя на окупованій Росією території України. Йому загрожує довічне ув’язнення.