Безкоштовна евакуація з Херсонщини

Відбуваються систематичні масові російські обстріли Херсонщини. У зв’язку з тим, що більшість снарядів влучає у житлові будинки, мешканці Херсонщини можуть скористатися безкоштовною евакуацією, аби не ставити під загрозу власне життя та безпеку своїх рідних. Про це повідомила Херсонська міська рада на своєму Telegram-каналі.

Звертаємо вашу увагу, що служби швидкого реагування: рятувальники, лікарі, поліцейські – які вирушають на допомогу жителям територіальної громади, потрапляють під обстріли та стають ціллю ворожих атак.

У Херсоні працює організація Helping to Leave, яка допомагає жителям Херсонщини безкоштовно евакуюватися до більш безпечних регіонів.

“Волонтери щодня вивозять людей автобусами з Херсона до Одеси. Рейс відбувається двічі на день – о 8:00 і 13:00 з автовокзалу на вул. Полковника Кедровського, д.1.
На автовокзалі потрібно бути за годину до виїзду автобуса, щоб пройти перевірку документів. Ліміт по багажу – дві сумки на особу”, – йдеться в повідомленні.

Як потрапити на рейс:

  • напишіть у Telegram-бот “Helping to Leave” (https://web.telegram.org/k/#@helpingtoleave_bot);
  • заповніть форму (https://airtable.com/shrS8k8lDqkJ1FHCH);
  • зателефонуйте за номером: +380931776458.

Тим, хто записався на автобус, відправять відповідне SMS-повідомлення із підтвердженням часу виїзду та номера автобуса. Запис на рейс означає, що ви забронювали за собою місце. Якщо немає зв’язку, то можна прийти у штаб на вул. Лавреньова, 7 та записатися на евакуацію там.

Важливо:

  1. “Helping to Leave” надає допомогу із підвозу маломобільних пасажирів до транспорту. Після того, як ми одержимо заявку, оператор зв’яжеться з вами, щоб з’ясувати деталі.
  2. Ви можете залишити заявку на евакуацію близької людини, якщо вона не має зв’язку. Оператор зв’яжеться з пасажиром після заповнення форми.
  3. Helping to Leave надає допомогу з оформленням виплат та розселенням евакуйованих до кінця війни.