Близько 600 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень

За даними громадської організації “КримSOS” станом на 2 січня 575 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень російськими окупантами. Про це написало Суспільне, посилаючись на слова голови правління ГО “КримSOS” Олексія Тільненка в ефірі регіонального марафону “Суспільне спротив”.

Також близько 60 викрадених росіянами жителів Херсонщини знаходяться в різних СІЗО на території Криму.

“Деяких з цих людей вивозять з Криму на територію Росії. До полонених застосовують тортури, не надають медичну допомогу. Порушені умови перебування заручників”, – розповів Тільненко.

За словами очільника ГО, повернути цих людей важко, бо немає процедури обміну цивільних, такої як існує при обміні військовими.

“У нас немає цивільних полонених росіян. Відповідно наші цивільні полонені перебувають у росіян у статусі заручників. Вони не є полоненими. Їх утримують не комунікуючи жодним чином з рідними, а ні з будь-якими державними органами. Якщо рідня через адвокатів намагається дізнатися в якому стані затриманий і що йому інкримінують, то дуже часто не можуть отримати відповіді на ці питання. Росія всіляко приховує сам факт перебування цих людей на території Криму або на території Росії”, – сказав Олексій.

Є ще одна категорія людей, яких перевезли в Крим або Росію – засуджені, які відбували покарання на тимчасово окупованих територіях.

“За відкритими джерелами таких людей наразі близько двох з половиною тисяч. Потенційно вони можуть стати жертвами вербування з боку Вагнера і таким чином поповнити ряди примусової мобілізації російської армії”, – сказав Тільненко.