Бої в Херсоні триватимуть кілька тижнів, – генерал США Бен Годжес

Збройні сили України можуть звільнити території, захоплені Росією після 23 лютого, вже до кінця цього року. А до літа 2023-го ЗСУ звільнять Крим. Так вважає колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес. Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Україна досягла незворотного імпульсу. Досі тривають важкі бої, як ви кажете, у Бахмуті, а також у Херсонській області. Протягом останніх кількох тижнів росіяни начебто забирали з Херсону мирних жителів, а також грабували все, що не прибито до підлоги. І я передбачаю, що в Херсоні та навколо нього триватимуть бої кілька тижнів, поки українці не знищать усіх росіян, які є на правому березі Дніпра”, – сазав він.

На його думку, ліве крило контрнаступу – це операція, яка спустилася з Харкова, зараз є біля Донецька і рухається на Маріуполь. Інше крило – у Херсоні. Обидва ці крила сходяться до Криму

Він додав, що український контрнаступ, який почався у вересні це одна велику операція. І тому ліве крило контрнаступу – це операція, яка спустилася з Харкова, зараз є біля Донецька і рухається на Маріуполь.

“Інше крило – у Херсоні. Отже, це праве крило. Тож обидва ці крила сходяться до Криму. Всі дороги ведуть до Криму. І коли вони наближатимуться все ближче й ближче, вони зможуть застосувати HIMARS та інші засоби високоточного ударів великої дальності для ураження російських цілей у Криму”, – сказав генерал.

Генерал додав, що як тільки почнуть застосовувати високоточну зброю по російських авіабазах і пунктах зберігання чи матеріально-технічного забезпечення та військово-морських об’єктах у Криму, то Крим стає непридатним для оборони росіян. І саме тому він вважає, що Україна звільнить Крим до літа.