Через різні махінації в Каховці агентами ФСБ був затриманий місцевий гауляйтер

В Каховці російськими силовиками затримано гауляйтера Павла Філіпчука через крадіжки грошей та спекуляції з овочами. Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Мешканці окупованої Росією Херсонщини повідомили про затримання росіянами гауляйтера Каховки Павла Філіпчука і ще двох колаборантів. Офіційного підтвердження з боку російських окупантів поки що немає. Однак у Каховці останніми днями на людях він ніде не з’являвся.

“Гауляйтера Павла Філіпчука російські силовики затримали дорогою до Скадовського району, куди він їхав нібито на нараду з іншими представниками російських окупаційних «адміністрацій» області. Разом з ним нібито затримали двох відомих колаборантів з Каховки – Максима Стрельцова і Миколу Степанова”, – повідомляють мешканці Каховки.

Філіпчука підозрюють у тому, що він виписував собі премії і в махінаціях з грошима, призначеними для виплати пенсій та соціальної допомоги населенню окупованої Росією території, а також через махінації з поставками овочів за спекулятивними цінами. В Каховці також обговорюють й іншу причину ймовірного затримання гауляйтера, яка може бути пов’язана з його неспроможністю відновити роботу головної насосної споруди Каховського магістрального каналу.

“Співпрацювати з російськими окупантами колишній депутат Каховської міської ради трьох скликань і Херсонської обласної ради від «Опозиційного блока» Павло Філіпчук почав з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На початку березня 2022 року Офіс Генпрокурора відкрив кримінальне провадження стосовно Філіпчука за фактом державної зради та дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації (ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 109 КК України). Попри активну діяльність Філіпчука на посаді гауляйтера фактичним керівнико окупаційної «адміністрації» РФ був росіянин Раушан Жаркомбаєв, який приїхав з депресивного сільського поселення Тайожний Красноярського краю РФ”, – йдеться в повідомленні кореспондента Центру журналістських розслідувань.