Чотирьох жінок з Херсонщини підозрюють в антиукраїнській пропаганді

Трьом членкиням створеного окупаційною владою РФ «Союзу матерів Херсона» повідомлено про підозру за антиукраїнську пропаганду. Також оголошено про підозру мешканці Херсонщини, яка стала при російських окупантах так званою «начальницею Управління Пенсійного фонду Генічеського району».

Херсонська окружна прокуратура заочно повідомила про підозру трьом місцевим мешканкам у колабораційній діяльності (ч. 6 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Минулого року три жінки почали займатись антиукраїнською пропагандою та публічно підтримувати Росію. Одна з них очолила проросійську організацію «Спілка матерів Херсона», друга стала секретарем так званої «спілки» та представляла в організації Білозерщину, третя – членкиня від Новокаховського округу. Підозрювані неодноразово надавали інтерв’ю проросійським масмедіа та публікували відео, в яких возвеличували Росію, дискредитували українську владу, виправдовували збройну агресію РФ та підтримували окупаційну адміністрацію створену російськими окупантами. Одна з підозрюваних звернулась до влади Росії та висловила вдячність за проведення псевдореферендуму щодо виходу Херсонської області зі складу України і приєднання до РФ. Жінка створила Telegram-канал, в якому поширює російські наративи”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Разом з тим, Херсонська обласна та Генічеська окружна прокуратури заочно повідомили про підозру місцевій мешканці у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Підозрювана пішла на співпрацю з російськими окупантами та добровільно обійняла посаду так званої «начальниці Управління Пенсійного фонду в Генічеському районі». На псевдопосаді підозрювана виконує адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції. Вона реалізовує політику РФ з питань пенсійного забезпечення на тимчасово окупованій Росією території, здійснює підбір кадрів до незаконно створеного управління, забезпечує облік осіб, які підпадають під дію пенсійного законодавства РФ та видачу їм виплат у російській валюті”, – йдеться в прокуратурі.